Tutuklananların yakınları hesaplarını boşalttı!

Tutuklananların yakınları hesaplarını boşalttı!
Tutuklananların yakınları hesaplarını boşalttı!
Rıza Sarraf ve bağlantılı olduğu 8 kişinin yakınlarının bankalardaki hesapları boşalttıkları, bu hareketlerin de kayda geçtiği öğrenildi.

‘Büyük Rüşvet’ operasyonunda tutuklanan Rıza Sarraf ve ilişkide olduğu 8 kişinin 1. derecedeki yakınları da mahkemenin hesaplarına el koyabileceği endişesiyle bankalara koşup hesaplarını boşaltmaya başladı. Bankaların mahkemeye bildirdiği bu hareketler kayıtlara geçiriliyor.

2 Bakan oğlu, Sarraf ve Aslan tutuklandı

Hürriyet'ten Fırat Alkaç'ın haberine göre Büyük Operasyon’un kilit isimlerinden, Sarraf ve ilişkide olduğu kişi ve sahibi olduğu şirketlerin tüm mal varlıkları ile banka hesaplarına el konulurken, mahkemenin kararını duyan bu kişilerin yakınları da bankaya koştu. İstanbul 18. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından mal varlıklarına el konulan 9 kişinin başta 1. derecedeki yakınları kendi hesaplarına da el konulacağı şüphesiyle hesaplarını boşalttı. Mahkemenin mal varlıklarına el konulmasına karar verdiği 20 şirket ile bağlantısı olanlar da soluğu bankalarda alırken, bankalar mahkemenin isimlerini bildirdiği kişilerin hesap hareketlerini mahkemeye iletmeye başladı. Mahkeme, yolsuzluk operasyonunda ismi geçen 29 kişi ve şirketin mal varlıklarına operasyondan bir gün önce el koyma kararı uygulamıştı. Bu kararı Türkiye genelindeki bütün bankalara, tapu dairelerine ve diğer kurumlara gönderen mahkeme kişi ve şirketlerin hesaplarını incelemeye aldırmıştı.
O polisten açıklama: Rıza Sarraf'ı ihbar eden yanında çalışan Erzurumlu

AKRABALAR DA İNCELEMEDE
Bunun yanında operasyonda ismi geçen kişilerin akraba ve yakınlarının banka hesaplarının da incelemeye alındığı ortaya çıktı. Bankalar, operasyon listesinde yer alan kişi ve kurumların yanında, akrabalarının da hesaplarındaki hareketleri mahkemeye bildiriyor. Mahkeme kalemi bankalardan gelen bu bilgileri kayıtlara geçiriyor. Öte yandan el koyma kararı uygulanan 29 kişi ve şirketin mal varlıklarının tam listesi 18. Sulh Ceza Mahkemesi’ne ulaştı. Listede yer alan gayrimenkullar, araçlar ve diğer taşınmazların alım ve satım işlemleri, mahkemenin verdiği el koyma kararı kaldırılana kadar yapılamayacak.


  http://www.radikal.com.tr/116734011673404

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir daha yazayim... - Turk

  Yazmistim. Bir daha yazayim: Konumuz, 28 yasinda bir genc adam degil. Dunyanin en akilli adami olsa, Dunyanin en korkusuz adami olsa, bu islerin altindan cikamaz... Bu "bizim" isimiz, O'nun degil. O bizi kullanmadi, kullanamaz. Biz O'nu kullandik. *** Hayiflanmayin, ulkemizin buyuklerinden gurur duyun diye, bir kez daha acikliyayim istedim...

  minare.. - kaşınan adam

  Minareyi çalan kılıfını hazırlar..

  iran ekonomisi azerilerin elinde - nese2010

  iran gibi bir ülkeye yapılan ambargo para ticaretine sebebiyet verebilir. Adam altını 2-3 katına irana satıyor olabilir. İranı bankacılık sisteminden soyutlayan batı ambargosu yüzündendir ki yakın zamanda anlaşmaya varıp bu sorunu da çözdü iran. Bu ticarettir. Alan memnun satan memnun bize ne? türkiye ekonomisi ile ne ilgisi var bunun da ekonomiyi çökertmeye yönelik bir operasyon yapılıyor.

  Akrabalarını da içeri alın artık - tekavutgedikli

  Madem bu işi bu hadde vardırdılar demek ki helal para değilmiş demek ki namusla kazanılmış para değilmiş ki devlet el koyabiliyor. O zaman bu hareketleri gören bilen ve ispatlayan devlet memurları tüyübitmemiş yetimin hakkı için vurun.