Tutuklatan çekim

Görüntü çekilmesi yüzünden tartıştığı Antalya 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Hâkimi Belgin Ayçil'in talimatıyla gözaltına alınan yerel VIP Televizyonu Kameramanı Ahmet Aydın, Nöbetçi Mahkeme'ce tutuklandı.

ANTALYA - Görüntü çekilmesi yüzünden tartıştığı Antalya 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Hâkimi Belgin Ayçil'in talimatıyla gözaltına alınan yerel VIP Televizyonu Kameramanı Ahmet Aydın, Nöbetçi Mahkeme'ce tutuklandı.
Antalya 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesi Hâkimi Ayçil, dün saat 10.00'da Festival Çarşısı esnafı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasındaki tahliye davasının keşfi için çarşıya geldi. Olay yerine ulaşan Antalya'nın yerel televizyonu Kanal VİP ekibi de çekim yapmaya başladı. Görüntü alınmasından rahatsız olan Ayçil, kameraman Ahmet Aydın'ı çekim yapmaması konusunda uyardı. Çarşının halka açık bir yer olduğunu belirten kameraman, çekime devam etti. Bunun üzerine Ayçil, Aydın'ı gözaltına aldırdı.
Hemen tutuklandı
Yenikapı Karakolu'nda ifadesi alınan Ahmet Aydın, oradan Nöbetçi Savcılığa, buradaki ifadesinden sonra da tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Mahkeme, Aydın'ın 'görevli memura mukavemet'ten tutuklanmasına karar verdi. Aydın, Antalya E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.
Ayçil, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, şahsi şikâyeti olmadığını öne sürerek,
"Keşifte kameramanı uyardım. Hâkim olduğumu söyledim. Mahkeme düzenini bozmamasını istedim. Üç kez uyarmama rağmen dinlemedi. Ben de yasal işlem yapılmasını ve zabıt tutulmasını istedim. Konu benden çıktı ve kamu davası haline dönüştü" dedi.


    ETİKETLER:

    Antalya

    ,

    Aydın