Tutuklu avukatlar için çadırda sempozyum!

Tutuklu avukatlar için çadırda sempozyum!
Tutuklu avukatlar için çadırda sempozyum!

Çağdaş Hukukçular Derneği üyelerinin bir kısmı hapiste bulunuyor.

Avukat Fuat Erdoğan anısına düzenlenen "Uluslararası Hukuk Sempozyumu"nun bu yılki teması, 'Gezi Direnişi' ve 'tutuklu avukatlar' olarak belirlendi.

ANKARA - 28 Eylül İstanbul ’da başlayacak olan sempozyum iki gün sürecek. Sempozyuma yurt dışında da çok sayıda akademisyen, sendikacı ve avukat katılacak.
Bir çok yargısız infaz dosyasını takip eden Avukat Fuat Erdoğan, 1994 yılında İstanbul’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Erdoğan’ın anısına düzenlenen Uluslararası Hukuk Sempozyum’un bu yılki teması “Gezi Direnişi” ve “tutuklu avukatlar“ sorunu olacak. 28 Eylül günü başlayıp iki gün sürecek sempozyum, İstanbul Küçükarmutlu’da gerçekleştirilecek.

9 AVUKAT TUTUKLU

Sempozyum da tutuklu avukatlık sorunu da ele alınacak. Sempozyum nedeniyle yapılan çağrıda şöyle denildi: “Geçen iki sempozyumun her anlamda mutfağında çalışmış, her birisi bildiri sunmuş, çayları demlemiş, broşür dağıtmış, oturum başkanlığı yapmış dokuz avukat arkadaşımız; Betül, Şükriye, Ebru, Naciye, Barkın, Selçuk, Güçlü, Taylan, Günay bu yıl tutsak.”


ÇADIRDA YAPILACAK


Açıklamada sempozyumun kurulacak bir çadırda yapılacağı da belirtilerek “ Seçimimiz, bu yıl belirlediğimiz ana tema ile doğrudan ilgili: Ayaklanma! İstanbul’un ayaklanmasından en çok ‘korkulan’ güzel sırtlarından birisinde boğaza bu sefer kuşbakışı bakacağız. Sempozyumu bir çadırda yapacağız. Hepimizin akıllarında ve geçmişinde bir çok anlamı var belki, ama her halde en çok, ‘yerleşmeme’ halinin sembolüdür çadır” denildi. (Radikal)