Tutuklu BDP'li vekil Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi

Tutuklu BDP'li vekil Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi
Tutuklu BDP'li vekil Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi
BDP Van Milletvekili Kemal Aktaş, 12 Eylül darbesinin mağduru olarak suç duyurusunda bulunduğu için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

KCK davasından tutuklu bulunan BDP Van Milletvekili Kemal Aktaş, 12 Eylül askeri darbesi sonrasında gördüğü işkenceler nedeniyle suç duyurusunda bulunduktan sonra, fiziki ve ruhsal işkence izlerinin tespiti için tutuklu bulunduğu Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nden İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

Aktaş'a burada yapılacak tıbbi testler sonucunda tekrar Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'ne getirileceği bildirildi.


  http://www.radikal.com.tr/112481411248143

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ironi işte... - lastikordek

  12 eylül, bir kürt aydını demokrasi taleplerinden dolayı hapiste, hapse atanlar totaliter türkiyenin totaliter hakimleri. bugün, yine aynı kişi yine hapiste, hapse atanlar akpnin derin devletinin yine totaliter olan hakimleri. ne değişmiş o günden bu yana? hiçbir şey. şimdi eğri oturup doğru konuşalım. 12 eylül darbesinden bu yana türkiyede insan hakları adına ne değişti, yada daha doğrusu ne iyileşti. kavramlar o kadar birbirine geçti ki. şimdinin iktidarları o zaman mağur edildiklerini söylüyorlar diye bu gerçekten mağdur oldukları anlamına mı geliyor. nazımdan şiir okuduğu için hapse atılan bir zat, iktidara gelir gelmez aynı nazımları demir parmaklıklar ardına atan insan değil mi? kendi seçmenine bidon kafalılar diye sahip çıkıp, o bidon kafalarda davul çalan yine kendisi değil mi? bu ülkenin muhafazakar aymazları bu ülkede arzu ettikleri iktidarı kimin yardımıyla başımıza musallat ettiler? 12 eylül darbesini yaptıran emperyalizmin nimetlerini biraz daha yiyecekler elbette. şimdi rahatları yerinde, ama bilmedikleri bir yerde onların saltanatına son verecek bir öfke bileniyor. hapse de atsalar üzerlerine bombalar da yağdırsalar önünü alamazlar. bu ülke hiçbir zaman demokratik hukuk devleti olmadı, ama bir gün olacak. ama ilk önce bugüne kadar insana hayvan muamelesi yapanlardan geçmişin intikamı alınmalı. bu öfke dinmeden bu ülke insanları huzur bulamazlar.

  serbest olması gerekirken hala tutuklu - semi ekrem

  Yargının bu kararları inanın hiç etik degildir kck adı altında yapılan tutukalamaların hiç bir mantıklı tarafı olmamıştır bu yüzden magdur oldugu 12 eylül tanıgı olarak adliyeye gitmesi onun yaşadıgı anlamına gelen bir vicdani duruştur

  seninleyiz - bilal şahin

  Sayın Kemal Aktaş yıllarca Kürt Siyasi davasını dürüstçe yürütmüştür. Sözde KCK adı altında 1980 yılında işkence gördüğü Diyarbakır askeri cezaevine tekrar konularak onu yıpratmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar bunu nefretle kınıyoruz