Tutuklu BDP'li vekil babasının mezarını ziyaret etti

Tutuklu BDP'li vekil babasının mezarını ziyaret etti
Tutuklu BDP'li vekil babasının mezarını ziyaret etti
KCK davasından tutuklu BDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, izin sorunu nedeniyle cenazesine katılamadığı babasını mezarında ziyaret etti.

MARDİN - Babası Yusuf Irmak'nın vefatından dolayı Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nden 2 günlük izinle çıkan Irmak, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın özel talimatı üzerine kolluk görevlilerinin refakatinde cezaevi aracıyla babasının mezarının bulunduğu Direkli köyüne götürüldü.

Burada babasının mezarını ziyaret eden Irmak'ın gözyaşlarına hakim olamadığı ve ayakta durmakta zorlandığı gözlendi. Irmak'ı BDP Batman Milletvekili Ayla Akat da yalnız bırakmadı.

Milletvekili Selma Irmak, daha sonra Batman Milletvekili Ayla Akat'ın kullandığı özel araca, bir resmi üniformalı jandarma personeli ve iki sivil bayan jandarma personeliyle birlikte binerek Kızıltepe ilçesinde kurulan taziye çadırına gitti.

Selma Irmak'ın kolon kanseri tedavisi gören babası Yusuf Irmak, 3 Şubat günü Mardin'in Kızıltepe İlçesi'ndeki evinde yaşamını yitirmişti.

Cenazesine katılmak için mahkeme tarafından 2 günlük izin verilen Irmak, baba evindeki taziyeye katılmış ancak babasının toprağa verildiği Derik'in Direk Köyü'ne mahkemenin kısıtlı izin vermesi nedeniyle gidememişti. (Radikal, aa)


  http://www.radikal.com.tr/112001111200111

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vah..! - MSU_Urgun

  Vahki ne vah. Halkın oyuyla seçilmiş bir milletvekili, sudan bahanelerle ve tamamen antidemokratik yasalarla derdest ediliyor. Ölmüş babasını bile görmemesi için ayak oyunları ile engelleniyor. Ey..! Meclis Başkanı Sayın Çiçek, kendinizi bir an bu vekilin yerine koyunuz. Ve oturup bir kez daha düşününüz.