Tutuklu Doğu Perinçek'e yakın koruma

Tutuklu Doğu Perinçek'e yakın koruma
Tutuklu Doğu Perinçek'e yakın koruma
İstanbul Valiliği, Ergenekon davası kapsamında 5 yılı aşkın süredir Silivri Cezaevi'nde tutuklu olan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e koruma polisi verdi.

Ergenekon davası nedeniyle 5 yılı aşkın süredir Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e koruma polisi verilmesi kararlaştırıldı.

İstanbul Valiliği tarafından 13 Şubat 2013 günü alınan ve 11 Mart 2013 günü Perinçek’e tebliğ edilmek üzere hazırlanan resmi yazıda, daha önce de hakkında koruma kararı bulunan Perinçek’in güvenliği için, “Bir yakın koruma ve konut koruma” tahsis edilmesinin, uygun bulunduğu vurgulandı. 


'SAYIN PERİNÇEK'
Gazeteport internet sitesinin haberine göre İstanbul Vali Yardımcısı Aziz Mercan tarafından imzalanarak tebliğ edilmesi istenen ve “Sayın Doğu Perinçek” ifadesi ile başlayan ‘Gizli’ ibareli Valilik yazısında şöyle denildi:

“Koruma Hizmetleri Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre, koruma ile ilgili durumunuz, 13.02.2013 tarihinde yapılan İl Koruma Komisyonunda, hakkınızda ‘Bir Personel ile yakın koruma ve konut koruma (Motorlu devriye suretiyle) tedbiriyle korunmasının devamı’ şeklinde karar verilmiş, alınan komisyon kararı Valilik oluruna istinaden yürürlüğe girmiştir. Bilgi ve gereğini rica ederim.”

İşçi Partisi Genel Merkezi de bu karar üzerine kısa bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Bu traji-komik durumu kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

Doğu Perinçek, 24 Mart 2008 günü tutuklanmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/112771611277163

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gerek yoktu - düş-ün bulur-sun

  Polise ne gerek vardı.Zamanında bu dörtlü çete oluşturulduğunda, devlet Perinçek,Demirel,Erbakan ve Türkeşe birer psikolog verseydi, belki bu günlere gelmezdik. Piramit ustası olmadan pramit yapmaya kalkınca insanın başına yıkılıyor. Bakalım yeni kurulan piramit ne olacak.

  ADAM CUMHURİYETİN KORUMASINDA - pispor

  polise gerek olmaz.adamcağız zamanın birinde beka vadisine gidip öcalandan milletvekili olmasında destek istedi.olmadı.kader utansın.belki adam bu gün emekli ballı bir emekliliğin tadını çıkaracaktı.

  bu kişi ceza evinde deyilmi: - okkes cavus

  ceza evi devletin koruması altında olan bir yer, öyleyse içerideki kişiye koruma polisi verilmesi ne anlama geliyor. yani ceza evlerinde kimsenin can güvenliyi garanti altında deyilmi diyelim. ama birazda doğru gibi, polis şart galiba. çunki ceza evlerinde bir sürü olaylar yaşanıyor. örneyin çocuk ceza evlerinde bir sürü çirkin istismarlar yaşandığını okuyoruz duyuyoruz, devlet bunları yeteri kadar koruyamıyormu. bu çocuklar böyle insanlık dışı fiillere maruz kalıyorlar, umuyoruz ceza evleri çeşitli nahoş olaylarla anılan yerler olmaktan bir gün kurtulur.....