Tuvalette doğurduğu bebeğini araziye atan anne: Bebeği bıçaklamadım

Tuvalette doğurduğu bebeğini araziye atan anne: Bebeği bıçaklamadım
Tuvalette doğurduğu bebeğini araziye atan anne: Bebeği bıçaklamadım
Eskişehir'de evinin tuvaletinde doğurduğu erkek bebeğini 8 yerinden bıçaklayıp, poşete koyarak boş araziye attığı öne sürülen 33 yaşındaki Sibel Uysal duruşmada "Bıçakla bebeğin kordon bağını kestim. Bir kez ağladı, daha sonra sustu. Öldüğünü anlayınca bebeği eteğime sarıp poşet içerisine koyarak boş araziye attım. Ama bebeği bıçaklamadım" dedi.

RADİKAL - Eskişehir'de Aşağı Söğütönü Mahallesi'nde 25 Nisan 2015 tarihinde meydana gelen olayda odun toplamaya çıkan 3 genç, boş arazide poşet içerisinde bir bebek cesedi buldu. Kadın eteğine ve paspasa sarılıp poşet içerisine konulmuş erkek bebeğe ait cesette 2'si boğazda olmak üzere toplam 8 kesi izlerine rastlanıldı.

POLİS, ETEKTEKİ BARKOTTAN ANNEYİ YAKALADI

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri bebek cesedine sarılı olan kadın eteğinin üzerindeki barkottan İstanbul'daki üretici firmayı belirledi. Barkottaki seri numarasından eteğin Eskişehir'deki bir şirkete gönderildiği, bu şirketten de Tepebaşı Belediyesi'nin dar gelirli kişilere dağıtılmak üzere satın aldığını belirleyen polisler, belediyeden giysi yardımı alanlardan evli 2 çocuk annesi Sibel Uysal'ı gözaltına aldı. Bebeği kendisinin boş araziye atığını itiraf eden Sibel Uysal ile eşi Eren Uysal çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

'HAMİLE OLDUĞUMU BİLMİYORDUM'

Sibel Uysal ve eşi Eren Uysal'ın yargılanmasına Eskişehir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan Sibel Uysal bugün yapılan duruşmada, "Doğum yapana kadar hamile olduğumu bilmiyordum. Tuvalette klozet içerisine doğum yaptım. Bıçakla bebeğin kordon bağını kestim. Bebek bir kez ağladı ve daha sonra sustu. Öldüğünü anlayınca bebeği eteğime, paspasa sarıp onu poşet içerisine koyarak götürüp boş araziye attım. Ama bebeği bıçaklamadım" diye konuştu.

BABA TAHLİYE OLDU

Baba Eren Uysal ise olayla bir ilgisinin bulunmadığını söyleyerek tahliyesini ve beraatını istedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün de şikayetçi olduğu davada müdürlük avukatı "Sanık Sibel bizden yardım alan birisidir. Yardım için başvuru yaptığı sırada karnının şiş olduğu tespit edilmiş ve kendisine sorulduğunda siroz hastası olduğunu, karnından su çekildiği için karnının şiş olduğunu söylemiştir" dedi.

Mahkeme heyeti Sibel Uysal'ın doğum yaptığı tarihten geriye dönük olarak 9 aylık süre içerisinde Eskişehir'deki sağlık kuruluşlarında gebelikle ilgili herhangi bir muayene olup olmadığının araştırılmasına,  sanıklardan Eren Uysal'ın tahliyesine, Sibel Uysal'ın ise tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.
DHA-Hakan TÜRKTAN