TV'den tanışıp ziyarete gitti, odaya kilitlendi

KAYSERİ - Televizyon aracılığıyla tanışarak, telefonla arkadaşlık kurduğu ve pilot zannettiği gençle tanışmak için Kayseri’ye giden bir kızı, zorla tutulduğu evden polis ekipleri kurtardı.
Kayseri’nin Şirintepe semtinde oturan 28 yaşındaki üniversite öğrencisi  A.G.E.  bir televizyon programında cep telefonu numarasını alarak görüştüğü 30 yaşındaki Canan S’ye kendisini pilot olarak tanıttı. A.G.E. bir süre telefonla görüştüğü Canan S’yi daha yakından tanımak istediğini belirterek, Kayseri’ye davet etti. Kayseri’de A.G.E’nin Şirintepe Mahallesi’ndeki bekar evine giden Canan S., ifadesine göre görüşmeden memnun kalmadı ve geldiğine pişman olduğunu söyleyip geri dönmek istedi. 

Telefonla yardım istedi
A.G.E. ile kuaförlük yapan arkadaşı Z.Y. ve çiçekçilik yapan arkadaşı M.Y. genç kızı zorla bir odaya kilitleyip Hatay’a dönmesine engel olmak istedi. Bir süre kapatıldığı odadan dışarı çıkamayan Canan S. cep telefonuyla  yardım istediği polis ekiplerinca kurtarıldı. Yetkililer, A.G.E. ile Z.Y. ve M.Y’nin ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak’ suçuyla gözaltına alındığını söyledi. (aa)