Twitter baskınlarında gözaltı sayısı 34'e yükseldi

Twitter baskınlarında gözaltı sayısı 34'e yükseldi
Twitter baskınlarında gözaltı sayısı 34'e yükseldi
Gezi Parkı'ndaki olaylara destek için sosyal medya üzerinden paylaşımları nedeniyle İzmir'de gözaltına alınanların sayısı 34'e yükseldi.

İzmir - Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar üzerine İzmir'de düzenlenen gösterilerde, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımları nedeniyle aranan 5 kişi polise teslim oldu. Böylece kentte gözaltına alınanların sayısı 34'e yükseldi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan şüphelilerin, avukat nezaretinde ifadelerinin alındığı belirtildi.

İfadeleri tamamlanan bazı şüphelilerin savcılık talimatıyla serbest bırakılmasına başlandığı bildirildi.

KARŞIT GÖRÜŞLÜLERDE GÖZALTINDA
İzmir'de, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili sosyal medya üzerinden halkı isyana teşvik ettikleri gereçesiyle gözaltına alınan kişiler arasında karşıt görüşlülerin de bulunduğu ortaya çıktı. Göstericileri tahrik ettiği ileri sürülen F.E.A.'nın hesabından 'Henüz Anıtkabir tapınağını yakmadık ama bu gece İzmir p.ç.'lerine cehennemi yaşatacağız', 'Alsancağı terk edin, arkadaşlarınızı arayın, polisle çatışamadan öldüresiye döveceğiz sizi' twittlerini paylaştığı görüldü.

12 KİŞİ SERBEST
Bu arada gözaltında bulunanlardan 12'si Savcı'nın talimatıyla ifadeleri alındıktan sonra gece yarısı serbest bırakıldı. Diğer sanıklarının işlemlerinin sürdüğü onların da serbest bırakılmalarının beklendiği belirtildi.

İSTANBUL ’DA 76 KİŞİ DAHA SERBEST BIRAKILDI
Taksim Gezi Parkı'nda başlayan ve 9 gündür devam eden olaylarla ilgili olarak İstanbul'da olaylarla ilgili toplam gözaltına alınan gösterici sayısı 422'ye ulaştı. 422 göstericiden 281'i serbest bırakılırken, önceki gece gözaltına alınan 76 gösterici sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilmişti. Savcılık sorguları tamamlanan 76 kişi serbest bırakıldı. Dün gece gözaltına alınan 65 göstericinin ise işlemleri İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde sürüyor. (ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/113644911364491

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kac kisisiniz? - haberhakki

  Izmirli arkadaslar belli ki radikal izmirden bir tek bu fotografi bulabilmis! Maalesef cok azsiniz burada. Bir el atip fakir fukara radikalin arsivini genisletmek sart! Yoksa korkarim bu is haftasonuna kadar en son nufus sayiminda cekilen fotograflara kadar gidecek!