Twitter ne zaman açılacak?

Twitter ne zaman açılacak?
Twitter ne zaman açılacak?
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, vatandaşların şikayetleri üzerine, Twitter'da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararları verildiğini bildirdi. Açıklamada Twitter'in ne zaman açılabileceği de belirtildi.

ANKARA - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan yapılan açıklamada, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın, 5651 sayılı kanun ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine göre çalışmalarını yürüttüğü anımsatıldı.

Twitter gece yarısı kapatıldı

Twitter'ı engelleme kararına tepkiler dünya trend listesinde

Vatandaşların şikayetleri üzerine, Twitter'da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararlarının verildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
ABD'den Twitter sansürü tepkisi

Avrupa'dan ilk tepki: Ödlekçe

"Bu kararlar, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na ulaşmış ve başkanlığımız tarafından içeriğin çıkarılması Twitter'dan istenmiştir. Ancak, mahkeme kararlarının uygulanması hususunda tüm iyi niyet çabalarımıza karşılık Twitter bu kararlara duyarsız kalmış ve mahkeme kararlarını tanımamıştır. Yurtdışı merkezli söz konusu internet sitesi Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin vermiş olduğu kararları yok saymıştır.
Bu nedenle, vatandaşlarımızın ileride telafisi mümkün olmayacak mağduriyetlerinin önlenmesi için başka bir seçenek kalmadığından mahkeme kararları doğrultusunda Twitter'a erişimin engellenmesi tedbiri uygulanmıştır. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, hukuk devleti ilkesi çerçevesinde mahkeme kararlarını uygulamakla yükümlüdür."
Ünlü isimlerden tepki yağıyor

İşte Twitter'a girmenin yolları

AYKIRI İÇERİKLER KALDIRILINCA ERİŞİM NORMALE DÖNER

Açıklamada, "yurtdışı merkezli söz konusu internet sitesinin, Türk mahkemelerinin kararlarına uyarak hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde, tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verileceği" bildirildi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/118243311824337

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yasağı destekleyen yorumlara - nkb

  Yasağı destekleyen insanlar açıkca şunu demişler: "Ben kafamı kuma gömmek istiyorum ama yetmiyor, bu yüzden sizin de kafanızı zorla gömmek gerek!!" Ama bilin ki dumanla da haberleşsek, yine de birbirimize doğru bildiklerimizi aktaracağız! Fransız devriminde internet yoktu unutmayın!! Ezop'un karakterleri bile daha rasyonel kalıyor yanınızda...

  Cabuk olun - akrep93

  Cuma günüyle twitter yasaklanir mi arkadas?Egemen Bagis'in salladigi ayetleri nerden okuyacak bu millet ayip ya

  hadi görelim bakalım - user395969

  Başkanımızın bu kararı çok yerinde. Diğer siteler içinde aynı kararı bekliyorum. Bakalım bugünden sonra bazı kendini bilmeyen bu ülkenin geleceğini yok etmek isteyen medya kuruluşları ne yapacak. Yalan yanlış haberlerini nasıl duyuracak çok merak ediyorum. Çok güzel oldu ve çok yerinde bir karar....

  _açılacak_ - burak akif

  mı? kapanmadı ki. olan sadece birilerinin gözlerini ve algılarını kapatması. yoksa kapanan bir şey yok.

  Açıklamanızı sevsinler... - sweeping

  "Yurtdışı merkezli Twitter söz konusu internet sitesi Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin vermiş olduğu kararları yok saymıştır" denilmiş... Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin çıkarına uymayan kararlarını kumpas diye niteleyen Türkiye Cumhuriyeti iktidarıdır... İşine gelince Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri, işine gelince kumpas mahkemeleri demek yerine, en azından biraz dürüst olun ve şuna "RTE mahkemeleri deyin gitsin" diyeceğim ama benimki de laf... "Dürüst olmak" ve bu adamlar... Uyku sersemliği kusura bakmayın, saçmaladım yine sabah sabah...

  Çok beklersiniz - user388720

  Mesela bir İngiltere olsanız Twitter kimseye çaktırmadan hükümetinize ve diğer denetleyici kurumlara vatandaşların cıvıldaşmalarını kontrol hakkı verir. Ama siz Türkiye'siniz ve 'En iyi Türk ölü Türktür'.

  genel içerikler - user393465

  Özel değil o içerikler yav GENEEELLL GENEEEEELLL!