Twitter ve Facebook için 'engelleme' kararı!

Twitter ve Facebook için 'engelleme' kararı!
Twitter ve Facebook için 'engelleme' kararı!
MİT TIR'larının Adana'da durdurulmasına ilişkin tutanakların internette yayılmasının ardından Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine de erişimin engellenmesini içeriyor

RADİKAL - MİT TIR'larının Adana’da durdurulmasına ilişkin tutanaklar dün internette yayıldı.

Hürriyet gazetesinden Hacer Boyacıoğlu'nun haberine göre, bunun ardından tutanakları yayınlayan tüm internet sitelerine erişimin engellenmesi için mahkeme kararı alındı. Karar, Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine de erişimin engellenmesini içeriyor. Ancak Twitter’ın tutanakları yayınlayan hesabı karartmasının ardından söz konusu engelleme kararının Twitter için uygulanmayacağı belirtiliyor.

Edinilen bilgilere göre, şu an itibariyle engelleme kararı alınan diğer sitelerde ise içeriğin kaldırılıp kaldırılmadığına bakılıyor. Söz konusu içerik kaldırılmışsa engelleme kararı uygulanmayacak, ancak kaldırılmamışsa engelleme kararı yürürlüğe girecek. Bilgi veren bir yetkili, “Tutanakların yer aldığı birçok site için mahkeme kararı var. Şu anda süreç yürüyor” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/127190512719053

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Demokrasi ayaklar altında - rafine vatandaş

  hızla orta doğu devletlerine dönüşüyoruz. yakında Irak ve Suriye den farkımız kalmayacak. Atam' ın kemikleri sızlıyordur şu an. Nerede Musasır medeniyet hedefi nerede bugünkü icraatler. AKP ilk 10 yıl da yaptığı her şeyi kendi elleriyle yıkıyor.

  cok komik - keryil

  durustlugune laf eden herkesi yalancilikla suclayan hukumetin en buyuk korkusu, istedigi gibi hikayeyi manipule ettigi durumlarda halkin resmi tutanaklari gormesi. cok durust olduklarindan olsa gerek. keske yeni bir cemaat de akp'yle yollarini ayirsa da bu islerin de aslini astarini "cemaat komplosu" kisvesi altinda aciklasalar sucu onlara atabilmek icin.

  Saklamak mı doğru olan - user771112

  Hukukun yapamadığını yapmışlar. Karartilan delilleri herkes görsün. Hükümette kendinden beklenileni yani yasaklarını yapnaya devam etsin