Twitter'da küfür ve tehdit dolu kampanya: #ÜlkemdeCharlieHebdoDağıtılamaz

Twitter'da küfür ve tehdit dolu kampanya: #ÜlkemdeCharlieHebdoDağıtılamaz
Twitter'da küfür ve tehdit dolu kampanya: #ÜlkemdeCharlieHebdoDağıtılamaz
Cumhuriyet gazetesinin, Charlie Hebdo karikatürlerinden bir seçkiyi dayanışma amacıyla yayınlayacağının duyulmasının ardından Twitter'da "#ÜlkemdeCharlieHebdoDağıtılamaz" etiketiyle paylaşılan mesajlarda çok sayıda tehdit ve küfür yer aldı. Bir kullanıcı, "İdam neden yok Bunların alayı temizlenmeli.." diye yazdı.

RADİKAL - Cumhuriyet gazetesinin Fransa 'da yayımlanan mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'te uğradığı kanlı baskından sonraki ilk sayısını yayımlayacağı haberinin ardından Twitter’da “#ÜlkemdeCharlieHebdoDağıtılamaz” etiketi, en çok konuşulan konular arasına girdi.

Cumhuriyet'in de dağıtımını yapan Türkiye 'deki iki büyük dağıtım şirketinden biri olan Yay-Sat'a baskın yapan polis, gazetenin dağıtımını bir saat boyunca durdururken, Twitter’da “#ÜlkemdeCharlieHebdoDağıtılamaz” etiketiyle atılan tweetlerde hakaret, küfür ve tehdidin yanı sıra nefret söylemine varan ifadeler kullanıldı.

T24 haber portalının haberine göre, Twitter’da Charlie Hebdo mizah dergisinin Türkiye’de yayımlanmasıyla ilgili olarak #ÜlkemdeCharlieHebdoDağıtılamaz etiketiyle atılan tweetlerden bazıları şöyle:

- BizCharlie Değiliz , biz sucsuz yere öldürülen milyonlarca Türk ve müslümanlardanız.

- Doğru bir hareket. Peygamberime hakaret edemezsin. Müslüman mh de salyangoz satamazsın....

- "Acırım tükrüğe billahi tükürsem yüzüne!"

- Bu bir katliam degil karşılıktır zira bu insanlara katliamı öğreten yine bunlardır

- Beyler! Cumhuriyetin tirajı belli. Amaç başka.Aziz Nesin'in sivas'da yaptığı gibi kışkırtmak istiyorlar.

- Cehennem dediğin yerde dal, odun, kibrit yoktur. Herkes ateşini bu dünyadan götürür. Necip Fazıl Kısakürek

- peygamberime hakaret eden bir yayın asla ülkemde bulunmamalı dağıtılmasından daha önemli

- "İdam cezası" demokrasi zırvası atan Amerikada var Ülkemde neden yok Bunların alayı temizlenmeli..

- "Hepimiz maymunuz" diyemedikleri için"HEPİMİZ CHARLIE'yiz" dediler

- O dergiyi basmak provakasyon değil müslümanlar'a meydan okumaktır

- Bu alçaklığı yapanlar bedelini öderler.

- Burası Fransa değil ! O dergiyi basacak adamın Aklını alırlar

- g..leri yiyiyorsa hodri meydan.

- Madımakta çanak tuttuğun katliamı unutmadı bu millet!..

- Benim ülkemde benim dinime ve peygamberime saygısızlık edecek olanlar haddini bilecek!

- LAİKLER SELANİKE DEFOLSUN


  http://www.radikal.com.tr/127201512720154

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haberciliğe gel? - mazkac

  twitter daki provakatörler olan trollerden tweet leri kes kopyala paylaş haber olsun. Hangi trollün barış dili kullandığını gördünüz sorarım size. Bu ister müslüman olsun ister kemalist ister solcu ister türk ister kürt. Ateş'e körükle gitmekten farksız bunların yaptıkları. Lakin şunu da söylemem gerekiyor ki; İnsanların hassasiyetlerini gözeterek haber yapılmalıdır; aksi provakasyondan farksızdır. Bir zümre peygamberlerine saygıdan dolayı onun fotoğraflanmasından ve ya farklı şekilde karikatürize edilmesinden rahatsızsa senin ona saygı duyman gerekiyor. Yoksa yaptığın saygısızlıktır. Saygısızlığı düşünce özgürlüğü diye lanse edip karşı taraftan saygı beklemeyin.

  gece mezarlıktan geçerken ıslık çalmak - user403110

  bu twetleri yazanlar okumadıkları, okuyup anlamadıkları, kendilerine katılmayanları şeylere ve insanlara linç söylemi ve nefret içindeler. çok yazık inandıklarına güven içinde değiller. hukuki olarakta, bunların, nefret söylemi içeren mesajlarına erişim engellenmeli.

  Gerçek İslam! - canyanar

  Hani gerçek İslam bu değil demişlerdi ya, bu tivitlerden gayet güzel göstermiş tosuncuklar gerçek islamın'ın ne olduğunu "Madımak gibi katliam yaparız" "idam neden yok?" ve daha ağır binlerce hakaret ve tehdit! Vallaha da şaşırtmadınız beni ya, billaha da şaşırmadım! çok güzel gösteriyorsunuz dininizi , bir de saygı ve hoş görü bekliyorsunuz! Sen nefret ve kin kusacaksın karşındaki de senin bu cehaletini ve saldırganlığına hoş görü mü gösterecek. Derginin kapağına bile bakmadıklarına eminim, bir gram beyni olan bir insan bile o derginin kapağına bakınca adamların ne kadar barış yanlısı olduğu, (on iki çalışanını kaybetmiş bir dergiden bahsediyoruz) Hz Muhammet'e saygı gösterdiği, ve de bu ölümlere rağmen fikirlerini açıklamaktan vazgeçmeyeceklerini anlar! Eğer onları düşman görüyorsan bile adamların cesaretinden ve de ince zekasına saygı duy diyecem ama bu kavramlar size çok uzak olduğu için anlamanız çok zor gerçek müslümanlar! Yakıp yıkmaya devam edin siz! Düşünen insanlar sizin yakıp yıktıklarınızın içinden aydınlık fikirlerle dünyamızı aydınlatmaya devam eder merak etmeyin!

  İslam terörü - drhil

  Bütün bu zeka yoksunu ve saldırgan Tweetler, bu durumun adıyla sanıyla "İslam terörü" olduğunun kanıtıdır.