Twitter'da 'özel'e giren Melih Gökçek'e dava!

Twitter'da 'özel'e giren Melih Gökçek'e dava!
Twitter'da 'özel'e giren Melih Gökçek'e dava!
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Twitter'de tartıştığı 14 kişiyle ilgili özel bilgileri yayınladı. Mağdurlardan Nazım Taş, Melih Gökçek'e dava açacağını söyledi
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - Ankara Belediye Başkanı Gökçek, dün sadece bir saat içinde 14 twitter kullanıcısına “Mahkemede görüşürüz” dedi, bu kişilerin yaşadıkları ve çalıştıkları yerleri açıkladı. İnsanlara "Ayyaşın kızı çapulcu" diye hitap etti. Gökçek'in, okuduğu okulun bilgilerini paylaştığını belirten Nazım Taş, Gökçek hakkında 'Hedef göstermekten ve kişisel bilgileri paylaşmaktan' suç duyurusunda bulunacağını söyledi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Twitter üzerinden kendisine hakaret ettiklerini iddia ettiği kullanıcıları mahkemeye vereceğini duyurmuştu. Gökçek, son günlerde mahkemeye vereceğini duyurduğu kişilerin bilgilerini de paylaşmaya başladı. Pek çok kullanıcının çalıştığı kurumu, öğrenim gördüğü okulu ve eriştiği bilgileri Twitter üzerinden paylaşan Gökçek hakkında Nazım Taş isimli yurttaş dava açmaya hazırlanıyor. Twitter üzerinden "Faiz lobisi, marjinal gruplar din düşmanligi, dış basın vs. derken milliyetçi muhafazakar oylar %60 oldu. Dağılabilirsiniz.." paylaşımında bulunduğunu belirten Taş, Gökçek'in bu yazıya cevaben kendisini mahkemeye vereceğini söylediğini ifade ediyor. Melih Gökçek'in Nazım Taş'a cevabı ise şöyle:

Melih Gökçek: "Nazım İstanbul Teknik Ünüversitesi’nde okurken sana herhalde küfretmeyi öğretmiyorlar... Mahkeme de hesap vereceksin. @nazimosthasos""TEDİRGİNİM..."

Nazım Taş, gökçek'in okuduğu okula da yer vererek paylaşımda bulunmasının ardından kendisine çok sayıda kişinin hakaret ettiğini ve tehditkar cevaplar verdiğini ifade ederek, şunları söyledi: "Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Okuduğum okulu da yazıp Twitter üzerinden paylaşımda bulunarak takipçilerine hedef gösterdi. Hakaret ettiğimi düşünüyor. Eğer öyle bir şey varsa savcılığa gidebilir. Bunun yerine herkesi hedef gösteriyor. Okuduğum okulu paylaşması beni tedirgin ediyor. Kendisini, kişisel bilgilerime de yer vererek hedef göstermekten savcılığa vereceğim."


  http://www.radikal.com.tr/1137620113762020

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA - MALI

  Ankarasporun paralarini yiyen, ankaragûcûnûnde dûsmesine neden olan kim ? Cok korktum isim vermeyecegim.Milletin basina bela bir kisi.mAFIA VARI DAVRANISLAR.Ne de olsa BERLUSCONI genel baskanlarinin evletlarinin nikah sahidi.Ondan ögrenmislerdir insanlari tehdit etmeyi.Ôyle ya memlekette muhalefet edecek bir ordu bile kalmadi.Kimseden korkmadiklarini ifade edip demokratiz diyorlar.Devlet bütcesi ve örtülü Ödenekten zimmetlerine para akatariyorlar.Nasil olsa kimse duymaz anlamaz diyorlar.Kendilerini hepMenderes ile karsilastiriyorlar.Sonlarida öyle olmasin ?

  Ne utanmaz arlanmazsınız yahu. - adiyez

  Hem başkana ana avrat küfredecek cüreti göstereceksiniz. hem de hesap sorulmaya kalktıklarında da, çok korktum edebiyatı yapacaksınız. Bu ülkenin gençleri sizlerseniz eğer olmaz olsun öyle gençlik. M.Gökçek şahsından ziyade Ankara halkının tercihidir. Siz aslında o küfürleri Ankara halkına yapıyorsunuz. şimdi de mahkemede ceza alacağınız ve o ceza da sicilinize işleneceğinden ileride iş bulamayacağınız için güya tehdit ediyorsunuz. İsmimi niye verdi diye. Sanki boğaziçinde okuyan bir tane ibrahim var. Ya da başka okulda....

  Ne Ala dünya! - velmas75

  Küfür hakaret edeni alkışla. Falan bana küfür etti demeyi mağdur edilme olarak gör..

  Dün birisi diyorduki; - velmas75

  Tweet yazışmalarından bile rahatsız oluyorlar. Aman Allahım ne günlere kaldık.. Diğeride tavsiye ediyordu, sizin yaptığınızı bilseler bile Hukuken kanıt lazım.

  En terbiyesi yarışması mı var? - brandywine06

  Eğer öyle ise, tutanaklara yazılamayacak kadar ağır küfür eden AKP'li vekil 1. olmalı. Genç'in hiçbir sözü için öyle bir durum olmadı. 2.si, hukuk devleti değiliz, insanlarımız da hukuka saygı ne demek bilmiyor. Hakaret etse bile bunun yolu mahkemedir. Twitterda isim-adres yayınlamak değildir. Normal bir hukuk devletinde bu suçtur. Bizde eğer Gökçek iseniz değildir. Artık bundan ne sonuç çıkarırsınız, size kalmış.

  Daha önemli bir soru: - brandywine06

  Bu gençlerin okulunu, çalışanların çalıştığı yeri nereden, nasıl öğreniyor? Ben gidip istesem bana da verecekler mi? Bir arkadaşım bilgisayarına sürekli saldırı yapan birinin bile kimliğini öğrenip dava açamadı. Gökçek nasıl şıp diye öğreniyor? Altı üstü bir belediye başkanı. Devletin savcısı değil, polisi değil, ki onların da el altından öğrenmesi yasalara aykırıdır. Bu bilgilerin kamuya ifşa edilmesi ise tamamen suç. Ama Gökçek alışmış istediğini yapmaya, nasılsa korunuyor! Öyle olmasa, lise öğrencisi kızların okuluna twitterdaki sözleri nedeniyle polis gönderemezdi. Sahi ne oldu o iş?

  yapma klavyede artislik gelir sonradan tedirginlik - kocoglu

  Neden siyasetçilere ağır hakaretler içeren mesajlar yaılır ki ? Sonra da tedirgin oldum o oldu bu oldu tedirginliği bir kenara bırak güzel kardeşim bir belediye başkanına hakaretten mahkeme karşısınza çıkınca ki ruh halin ne olacak öenmli olan o