Twitter'daki son mesajı 'Kadına şiddete hayır' oldu

Twitter'daki son mesajı 'Kadına şiddete hayır' oldu
Twitter'daki son mesajı 'Kadına şiddete hayır' oldu
Erkek arkadaşı Şahin Kaçar'la tartıştıkları esnada otomobilden inmeye çalışırken Kaçar'ın aracı hareket ettirmesi üzerine tekerleklerin altında kalarak yaşamını yitiren Hüsne Aslan'ın Twitter mesajları dikkat çekti. Aslan bir süre önce "Kadına şiddete hayır" yazılı bir afişi Twitter hesabının kapak fotoğrafı yapmış. Twitter'dan da son olarak Martin Luther King'in 'Birlikte kardeş gibi yaşamayı öğrenmeliyiz, yoksa birlikte aptal gibi öleceğiz' gibi sözünü paylaşmış.

OSMANİYE - Bir avukatlık bürosunda sekreterlik yapan ve önceki akşam erkek arkadaşı Şahin Koçar'la tartışmaları üzerine otomobilden inerken aracın hareket etmesi sonucunda tekerleklerin altında kalarak yaşamını yitiren Hüsne Aslan’ın cenazesi, memleketi Osmaniye’de toprağa verildi.

Genç kızın cenazesi ilk olarak merkeze bağlı Gökçedam Köyü’ndeki baba ocağına getirildi. Cenazenin eve gelmesiyle Hüsne Aslan’ın annesi Şerif ile kardeşleri sinir krizi geçirip gözyaşına boğuldu.

BABASININ YANINA DEFNEDİLDİ

Helallik alındıktan sonra genç kızın cenazesi Emite Camii’ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından Hüsne Aslan’ın cenazesi köy mezarlığında 17 yıl önce ölen babası Celal’ın yanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

'KARDEŞ GİBİ YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ'

Öte yandan genç kızın sosyal paylaşım sitesi Twitter’deki kapak fotoğrafı dikkat çekti. Siyah bir zemin üzerinde kırmızı bir elin bulunduğu ve ’Kadına şiddete hayır’ yazılı fotoğrafı kapak fotoğrafı yapan Aslan’ın attığı en son tweet ise ’kardeşlik’le ilgili olmuş. Genç kız, 24 Kasım’daki tweetinde, dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınan Amerikalı Dr. Martin Luther King’in ’Birlikte kardeş gibi yaşamayı öğrenmeliyiz, yoksa birlikte aptal gibi öleceğiz’ gibi sözünü paylaşmış. (DHA)