Üç arkadaş define peşinde can verdi

Bursa'nın Nilüfer İlçesi'nde, define aramak için mağaraya giren üç arkadaş, jeneratörden çıkan gazdan zehirlenerek yaşamını yitirdi.

HÜSEYİN TÜCCAR - BÜLENT CİVANOĞLU

BURSA’nın Nilüfer İlçesi'nde, define aramak için mağaraya giren üç arkadaş, jeneratörden çıkan gazdan zehirlenerek yaşamını yitirdi. Murat Aktaş (31), Mustafa Ay (39) ve Mehmet Kırılmaz (31) arkadaşları Şaban K.'nin aracıyla Kayapa Beldesi’ndeki mağaraya geldi. Üç arkadaş define aramak için 50 metre derinliğindeki mağaraya girdi. Arkadaşlarını bırakıp evine dönen Şaban K., gece boyunca cep telefonuyla onlara ulaşamayınca merak edip, sabah mağaraya gitti. Arkadaşlarını bulmak için mağaraya giren Şaban K., birinin cesediyle karşılaştı.

Şaban K.'nın jandarmaya haber vermesi üzerine, mağaraya giren sivil savunma ekipleri, üç arkadaşın cesedini buldu. Aktaş, Ay ve Kırılmaz'ın akaryakıtla çalışan jeneröterden sızan gazdan zehirlendikleri belirlendi.

Murat Aktaş, Mehmet ve Mustafa Ay'ın cesetleri, kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığınca başlandı. (dha)