Üç bakana Şırnak yolu

Beytüşşebap'ta 12 kişinin ölümü ile sonuçlanan PKK saldırısının ardından İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ve Tarım Bakanı Mehdi Eker'in bölgeye gitmesi kararlaştırıldı.

ANKARA - Beytüşşebap'ta 12 kişinin ölümü ile sonuçlanan PKK saldırısının ardından İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ve Tarım Bakanı Mehdi Eker'in bölgeye gitmesi kararlaştırıldı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar kurulu'nun ardından yaptığı açıklamada üç bakan ve bölge milletvekillerinden oluşan heyetin inceleme yapacağını söyledi.
'Sadece devlet değil'
TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı AKP'li Zafer Üskül, PKK'nın Beytüşşebap'ta gerçekleştirdiği katliamla ilgili olarak "İnsan hakları ihlalleri sadece devletten gelmiyor. Devletin dışında da ülkemizde insan haklarının ihlal edildiğini biliyoruz" dedi. PKK'yı nefretle kınadıklarını belirten Üskül şöyle konuştu: "12 yurttaşımız saldırıya uğradı ve öldürüldü. Bu, en temel hak olan yaşama hakkının ihlali ve ortadan kaldırılmasıdır. İnsan hakları ihlalleri nereden kaynaklanırsa kaynaklansın, komisyonumuz bu ihlallerin üzerine gidecektir, TBMM adına gerekli incelemeleri yapacaktır."