Üç Bakan'ın oğlu yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındı

Üç Bakan'ın oğlu yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındı
Üç Bakan'ın oğlu yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındı
İstanbul'da bu sabah başlatılan büyük yolsuzluk operasyonunda üç bakanın oğlu da gözaltına alındı.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

Radikal.com.tr – İstanbul ’da bu sabah düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun detayları ortaya çıkmaya başldı.

Radikal’in edindiği bilgiye göre operasyonda adamları Ali Ağaoğlu, Reza Zerrab’ın yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan da gözaltına alındı.

AK Parti'de şok: Operasyonun şifresini çözmeye çalışıyor

Operasyonun başında bir bakan oğlunun da gözaltına alındığı iddia edilmişti. Ancak Radikal’e gelen bilgiler 3 Bakan’ın çocuğunun gözaltına alındığı ortaya çıktı. Bu isimler Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kağan Çağlayan.
Polis, Halk Bankası'nda inceleme yapıyor


Öte yandan Çevre Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Çevre Bakanı Danışmanı Sadık Soylu ve Zafer Çağlayan’ın Özel Kalem Müdürleri Mustafa Behçet Kaynar ve Onur Kaya'nın da gözaltına alındığı kaydediliyor. Gözaltına alınan isimler arasında bulunan Sadık Soylu'nun Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun akrabası olduğu belirtiliyor.

Gelişmeler üzerine Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile katılacağı; Gölbaşı Eğitim ve Sosyal Tesisi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilmesine ilişkin protokolün imza törenini iptal etti. Bu sabah saat 09.45’te Ekonomi Bakanlığı’nda yapılması planlanan törene Başkanı Cemil Çiçek de katılacaktı. 

İŞTE SUÇLAMALAR
1 yıldır devam eden bir fiziki ve teknik takip süreci sonunda başlatılan soruşturmada Rıza Sarraf’ın sahte belgeler ve hayali ihracat gibi yöntemlere şüpheli para transferleri ve bakanların oğulları üzerinden Türk vatandaşlığı olmayan kişilere rüşvetle vatandaşlık verilmesini temin etme; Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu üzerinden rüşvet vererek ve bakanlığın yetkilerini kullanarak imar usulsüzlükleri, rant yolsuzlukları, yerel yönetimlerin imara açmadığı arazilerin rüşvetle bakanlık üzerinden illegal olarak imara açılması; Fatih Belediyesinin sit alanındaki arazilerin bakanlığın gücünü kullanarak illegal olarak imar ve inşaata açılması; Marmaray projesine ciddi zarar vereceği halde rüşvet karşılığında bazı arsalara imar ve inşaat izni vermek gibi suçlamalar bulunuyor.

Ali Ağaoğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alındı


  http://www.radikal.com.tr/1166604116660444

  YORUMLAR
  (44 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  millet - milletin sesi

  millete simitle cayla hesap yaptılar, ama bakan cocukları trilyonları götürdüler.............

  Dokunan yanar. - L09

  Fazla söze gerek yok.The cemaat misilleme yapıyor.Kapalı kapılar ardında uzlaşıp karşılıklı geri adım atarlarsa bu iş örtbas edilir.Yok diklenirlerse bu olay derinleşir.İlgiyle izliyoruz.

  ... - isakent

  ülkede böyle bir operasyonlar hükümetten bağımsız yapılabiliyormuş demek Tayyip beyin hakkını yememek lazım tablo onun başarısını gösteriyor muhalefet bundan sonra atıp tutarken biraz daha dikkatli olmalı Bakan çocuklarıda alınabiliyormuş demekki adaletse herkese adalet. varsa kirli ilişkiler hesabınıda verirler

  Etme Bulma Dünyası - iaaaa

  Fenerbahçe'ye yaptığının aynısı şimdi Erdoğan'ın başına geliyor. Bu açıdan ilginç bir olay. ''Cemaat AKP'ye karşı'' mevzusu rant kavgası ve siyasi çekişmeler yüzünden ortaya çıktı ve gelişti. Aziz Yıldırım ve ekibi ile Erdoğan ve partisi arasında da Aziz Yıldırım'ın Stat çevresini Akp yandaşlarına vermek istememesinden(rant...) kaynaklanan(o bölgenin içine edeceklerdi)ve siyasi çekişmeler var.

  çevre şehircilik bakanı - xalxalok

  bu daha BUZ DAĞININ görünen yüzü..

  BU ÜLKEDE NE HIKMETSE - pispor

  Güçler çatışınca yolsuzluklar. Ortaya çıkar bir bir bu halkın hakkını yiyenler iktidar olanlar ile çatışma içine girince kirli çamaşırları ortaya çıkar ardından da yaptıkları yolsuzluklar haksızlıklar bir bir ortaya çıkar bu günde cemaat ile AKP iktidarının rant kavgası yolsuzluklar haksızlıkların ortaya çıkmasına başlanıldı umarım sonuç bu ülke insanının yararına sonuçlanır

  ... - mavi ve beyaz

  Sevgili kardeşlerim, başörtülü bacılarım bir takım medya diyorlar ki operasyon var.Şimdi burada şöyle bir durum var sevgili kardeşlerim.Biz bu yola baş koyduk.Orada yalan dolan iftira var bacılarım.Şimdi orada provakatörler var faiz lobisi var sonracıma bizi yemeye çalışan penguenler bile var.Bizim hedifimiz 2023 yılına kadar ileriiii demokrasi inşa etmektir.Ama kimse kusura bakmasın orada üç beş cemaatcı istiyor diye vekillerimizi kimseye yedirmeyiiiz...Hadi ama ne duruyorsunuz saflarımızı sıkılaştıralım hadi kardeşlerim hadi başı örtülü bacılarım.