Üç cesetle uçurumda üç gün geçirdi

Üç cesetle uçurumda üç gün geçirdi
Üç cesetle uçurumda üç gün geçirdi

400 metrelik uçuruma düşen öğretim görevlisi Ahmet Ofluoğlu, kızı Canan, oğlu Kaan ve arkadaşının cesediyle üç gün geçirdi. fotoğraf: ali kesim / aa

Haber: TURAN KURT / Arşivi

KASTAMONU - İstanbul’dan  memleketi Trabzon’a tatile giden Beykent Üniversitesi öğretim görevlisi yüksek mimar-mühendis Ahmet Ofluoğlu’nun otomobili Kastamonu’nun Cide ilçesi yakınlarında 400 metrelik uçuruma yuvarlandı. Tenha bir bölgedeki kazayı üç gün süreyle kimse fark etmedi. İki çocuğu ve bir arkadaşının öldüğü kazada ağır yaralanan Ahmet Ofluoğlu’na üç gün sonra ulaşılabildi.
Korkunç olay, geçen cumartesi gününden beri kendisinden haber alamayan Ahmet Ofluoğlu’nun ailesinin jandarma ve polise yaptığı başvuru sayesinde ortaya çıktı. Ofluoğlu’nun cep telefonu sinyallerinin Kastamonu’ndan geldiği saptandı. Arama çalışmaları önceki akşamdan itibaren bu bölgede yoğunlaştırılarak Karadeniz sahil kesimi karış karış tarandı. Ekipler dün sabah, Cide ilçesi yakınlarındaki Fenertepe Mevkii’nde ormanlık alanda 400 metrelik uçuruma yuvarlanan Ahmet Ofluoğlu’nun 34 AKA 34 plakalı otomobiline ulaştı.
Ekip dik yamaçtan uçuruma inip hurdaya dönen otomobilin yanına gittiklerinde 60 yaşındaki Ahmet Ofluoğlu’nu yaralı ve bitkin halde, yanında üç cesetle buldu. Ölenlerin Ahmet Ofluoğlu’nun oğlu Kaanu ve kızı Canan Ofluoğlu ile arkadaşı Bülent Çebi olduğu belirlendi.

‘Manzara korkunçtu’
Sesini duyuramayan, vücudundaki kırıklar nedeniyle uçurumdan da çıkamayıp üç gün boyunca aç susuz bekleyen Ahmet Ofluoğlu, Cide Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ofluoğlu’nun şokta olduğu ve konuşamadığı belirtildi. Ahmet Ofluoğlu’nun, İstanbul’dan cumartesi erken saatlerde yola çıktığı, Karadeniz sahilinden Sinop’a uğramayı planlarken Cide yakınlarında saat 16.30’da kaza yaptığı ortaya çıktı.
Cide Kaymakamı Mustafa Ayhan, “Kimsenin yaşamadığı bölgede uçuruma yuvarlanan otomobile ulaştığımızda manzara korkunçtu. Yüzde 80 eğimli olan ve yolu iyi olmayan 400 metrelik uçurumdan otomobilin uçtuğunu gördük. Yaralı ve bitkin haldeki kazazede Ahmet Oğluoğlu’na ulaşıp ambulansla Cide Devlet Hastanesi’ne kaldırdık. Ölenler otomobil uçuruma yuvarlanırken araçtan fırlamış” dedi.