Üç çocuğunu da terk etti

Karşıyaka ilçesinde, en büyüğü beş yaşında olan üç kardeş, Kader, Tuğba ve Göksel...

İZMİR - Karşıyaka ilçesinde, en büyüğü beş yaşında olan üç kardeş, Kader, Tuğba ve Göksel, Karşıyaka Çocuk Yuvası'nın bulunduğu sokağa terk edildi. Çocuklar yuvada korumaya alınırken, polis anne ve babayı tespit edebilmek için soruşturma başlattı.
Önceki gün saat 17.00'de Karşıyaka Çocuk Yuvası karşısındaki sokakta birbirine sarılıp ağlayan üç çocuğu gören vatandaşlar, polise haber verdi. Annelerince terk edildiği anlaşılan ve üzerlerinden herhangi bir not çıkmayan beş yaşındaki Kader, üç yaşındaki Tuğba ile bir yaşındaki Göksel, polis tarafından Karşıyaka Çocuk Yuvası'na teslim edildi.
Baba eziyeti
Doktorların sağlık kontrolünden geçirdiği, görevlilerce yıkanıp üzerleri giydirilen çocuklardan en büyüğü Kader'in kalçasında, sigara yanığına benzer bir yara tespit edildi. Kader bunu kendisine babasının yaptığını söyledi.
Abla Kader, annelerinin isminin Vildan olduğunu ve sigara almaya gideceğini söyleyip kendilerini bıraktığını, babasının isminin ise Aydın olduğunu ve anneannelerinin
yanında kaldıklarını anlatabildi. Henüz yürümeye başlayan Göksel'i gezdiren Tuğba ve Kader, yuvanın gözdesi oldu. Çocuklar psikolog gözetimine alındı. Yuva müdürü,
"Aile bulunmazsa çocuklara yeni kimlik verip, nüfusa kaydettireceğiz" dedi.