Üç dinin buluşmasında Sezen'e Kürtçe tempo

Üç dinin buluşmasında Sezen'e Kürtçe tempo
Üç dinin buluşmasında Sezen'e Kürtçe tempo

Şanlıurfa?da üçüncü kez düzenlenen ?Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları?nda dün davetlilere ?tirit? ziyafeti çekildi. Sezen Aksu konserde Türkçe, Kürtçe ve Hintçe şarkılar söyledi. Fotoğraf: ALi LEYLAK / dha

ŞANLIURFA - ‘Uluslarası Halil İbrahim Buluşmaları’ etkinlikleri kapsamında konser veren sanatçı Sezen Aksu, Türkçe şarkıların yanı sıra Kürtçe bir parça okuyunca, izleyicilerden bazıları ‘Biji Sezen’ (Yaşasın Sezen)  sloganı attı. Üç semavi dinin buluşması olarak düzenlenen etkinlikte sahnede dansöz oynatılması üzerine, bazı izleyiciler tepki göstererek konser alanını terk etti.
Şanlıurfa Valiliği’nin ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Sezen Aksu, 11 Nisan Stadyumu’nda konser verdi. İzdiham yaşanan konserine ‘Gülümse’ adlı parçasıyla başlayan Aksu, Türkçe, Kürtçe ve Hintçe şarkılar seslendirdi. Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı konserde Sezen Aksu, ‘dansöz’ şarkısını söylerken, bir dansöz sahneye çıkıp oynamaya başladı. Üç semavi dinin buluşması olarak düzenlenen etkinlikte, dansöz oynatılmasına tepki gösteren bazı seyirciler, konser alanını terk etti. Yaklaşık 3 saat sahnede kalan Aksu, göbek şovuyla da hayranlarını büyüledi. Yaptığı esprilerle ortalığı kırıp geçiren sanatçı, hayranlarının isteği üzerine ‘La daye’ adlı parçayı Kürtçe seslendirdi. Aksu hayranları, bu şarkı üzerine ‘Biji Sezen’ şeklinde slogan attı. Uzun bir aradan sonra geldiği Şanlıurfa’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Aksu, “Yüce Rabbim başta ülkemize ve tüm dünyaya Halil İbrahim bereketi versin” diye konuştu. (dha)