@ismailsaymaz

Üç günlük haksız gözaltının cezası, 300 TL!

Üç günlük haksız gözaltının cezası, 300 TL!
Üç günlük haksız gözaltının cezası, 300 TL!
Taksim Dayanışması Davasının beraatle sonuçlanması üzerine bu davada yargılanan dört kişi, üç gün gözaltında tutuldukları için "haksız gözaltı" davası açtı. Mahkeme, üç günlük haksız gözaltı için her bir kişiye 300'er TL ödenmesine karar verdi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Taksim Dayanışması Davasının beraatle sonuçlanması üzerine bu davada yargılanan dört kişi, üç gün gözaltında tutulduklari için "haksız gözaltı" davası açtı. Mahkeme, üç günlük haksız gözaltı için her bir kişiye 300'er TL ödenmesine karar verdi.

Gezi Parkı gösterilerini organize ettikleri ve bu eylemlere katıldıkları sayıyla 26 kişinin yargılandığı Taksim Dayanışması Davası, beraatle bitmişti. Bu davada yargılanan Halkın Türkiye Komünist Partisi Merkez Komite Üyesi Erkan Baş ile Kamil Tekerek, Aral Demircan ve Arda Mustafa Aytaç, bu dava kapsamında üç gün gözaltında tutuldukları için "haksız gözaltı" davası açtı. Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün karara bağlanan davada üç günlük haksız gözaltı için 300'er TL tazminat ödenmesine karar verildi.