Üç günlük müdürlük!

Üç günlük müdürlük!
Üç günlük müdürlük!
İETT internet sitesinde Müşteri Hizmetleri Müdürü olarak atandığı duyurulan Yusuf Limon'un müdürlük görevi üç gün sürdü. Limon'un sendika değiştirmeyi reddettiği için görevden alındığını ileri sürüldü
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL -  İETT Genel Müdürlüğü, 19 Nisan 2013’te internet sitesinden yaptığı açıklamada Yusuf Limon’un Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü görevine getirildiğini açıkladı. Müdür pozisyonuna atanan Limon, terfi ettikten bir hafta sonra da görevden alındı. Radikal’in ulaştığı bilgiye göre Limon, belediyenin önerdiği Kamu -Sen’e bağlı BEM-BİR-SEN yerine, KESK’e bağlı TÜM-BEL-SEN’e üye olduğu için görevden alındı. Söz konusu iddiaları doğrulayan Yusuf Limon, devlet memuru olduğu için açıklama yapamacağını belirti. Limon’un bağlı olduğu İstanbul TÜM-BEL-SEN Sendikası 4 Nolu Şube Başkanı Saadet Özsoy, Limon’un görevden alınması ilgili olarak şunları aktardı: “Bu kurumlarda daha önce ciddi baskılara maruz kaldık. Ancak bu şekilde bir uygulamayla, sendika farklılığını dile getirerek görevden alınma duyumunu almamıştık. Bu işler el altından yapılıyordu. Yusuf’un başına gelenler bu olayların tescillenmesi. Yıllardır üyelerimizin maruz kaldığı baskıları biliyoruz. İETT Yönetimiyle konuştuğumuzda inkar ediyorlardı. Yusuf’un yüzüne açık olarak, “Biz seni müdür olarak atadık. Ancak sen yönetimin muhalif olduğu bir sendikaya üyesin. Bununla ilgili ne yapabiliriz?” demişler. Yusuf Limon da “Beni müdür olarak yönetim atadı. Bu da yönetimin yapabileceği bir şey, benim verebileceğim bir karar değil” demiş ve bu görüşmeden üç gün sonra da görevden alınmış. Şu an konuyla ilgili İETT’den randevu talep ettik. Ancak henüz bir yanıt alamadık.”


İETT: GEÇİÇİ GÖREVLENDİRMEYDİ

İddiaları yönelttiğimiz İETT ise Limon’un göreve geçici olarak atandığını belirterek şu açıklamada bulundu: “Kurumumuz hizmet kalitesini artırmak ve kurumumuzun marka değerini güçlendirmek adına son yıllarda bir değişim ve dönüşüm hareketi başlatmıştır. Yeniden yapılanma sürecini başlattığımız bu dönemde 2013 yılı Nisan ve Mayıs aylarında daire başkanı, müdür ve şef pozisyonlarında rotasyon, görev yeri değişiklikleri ve yeni görevlendirmeler yapılmıştır. Bu kapsamda bahse konu olan çalışanımız, açıkta kalan müşteri hizmetleri müdürlüğü pozisyonuna geçici görevlendirme ile getirilmiştir. İlgili pozisyona atanacak yöneticinin belirlenmesi ile birlikte çalışanımızın geçici görevlendirmesi sona ermiştir. Kurumumuzda yapılan tüm atamalar liyakat, yöneticilik ve uyumlu çalışma kabiliyetine göre yapılmaktadır. Kurumumuz bünyesinde memur personelimizin üyesi olduğu 5 ayrı memur sendikası bulunmaktadır. İddia edildiği gibi bahse konu olan çalışanımızın sendika üyeliği nedeniyle görevden alınması söz konusu değildir.”


  http://www.radikal.com.tr/113296511329658

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mükemmel Kurumlar Böyle Yönetilir... - pirinç

  İETT efqm mükemmel ödülüne aday bir kurum olarak çalışmalar yapmaktadır. Yine kısa süre içinde bir çok iso belgesi almaya hak kazandı ve çağ atladı bu belgelerle. İşi bilen?! profesyonel, çalışanları tarafından sevilen yöneticiler tarafından yönetilir. Vatandaşa da değer verir; ona arzuladığı hizmeti verir. Verdiği hizmetin memnuniyet derecesi çok yüksektir; hiç şikayet almaz!

  akp iktidarı yalana o kadar alışdı ki - ahanda

  istediklerini yapıp buradaki gibi güzel bir gazetecilik örneği sergilenip de foyaları meydana çıktıklarında yalanı söyleyip kurtuluyorlar. yalan günah değilmiydi yahu? bu durum sokakta gördüğüm tüm türban takarak saçlarını örten insanların da yalancı olduklarını düşünmeme yol açtığı da bir gerçek :)

  nereye kadar - mahmutpaksoy

  gerçekten nereye kadar gidecek bu antidemokratik uygulamalar merak ediyorum. bunlar iyi şeyler değil.Bu kadar vurdumduymaz olmak nasıl bir anlayış , nasıl bir davranış biçimi anlamak gerçekten zor.

  Marka Değeri - Adrenalin81

  Müdürü farklı bir sendika üyesi iken atayan yönetim, müdürün sendika değiştirmemesi üzerine müdürlükten alarak İETT nin marka değerini arttırabildiler mi bari?

  Burası Türkiye - Selimserincan

  Türkiye gibi antidemokratik rejimlerin iktidarda olduğu ülkelerde bu olaylar normaldir.

  kaç kesk li idareci var acaba - ali bakmaz

  bu durum çalışanlar tarafından yıllardır bilinir. daha önceki hükümetler döneminde kamusen idarecilerin atanmasında rol oynardı. şimdi memursen yapıyor. aslında soru önergesiyle yöneticilerin bağlı oldukları sendikalar sorulsa tablo net ortaya çıkar. türkiyenin temel sorunlarından birisi budur. kamu düzeni, çalışma barışı ve liyakat hakgetire. yolsuzluk ve kamudaki temel sorunların oluşmasında bu durum belirleyicidir.

  AKP adaleti - HannesYilmaz

  Kendinden olmayani iste böyle harcamaya basladi AKP. Erdogan cikipta biz adaletli ve esit bir partiyiz diyebilecekmi bundan sonra. Sn mudure de önerim var, mahkemeye tasiyin bunu ama akp mahkemeleri degil Avurpa insan haklari mahkemesine gidin.