Üç kardeş domuz gribinden ölmemiş

Üç kardeş domuz gribinden ölmemiş
Üç kardeş domuz gribinden ölmemiş

Üç kardeşin evlerinin yanındaki arpa deposundan polis numune aldı. Depoda ilaçlama yapılmış. FOTOĞRAF: ALİ LEYLAK / DHA

ŞANLIURFA - İki günde peşi sıra üç kardeşin ölümündeki domuz gribi şüphesi gerçek çıkmadı. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, çocukların kan örneklerinde H1N1 virüsüne rastlanmadığını söyledi. Dün polis, ailenin evinin bitişiğinde bulunan ve mahsulün yeni ilaçlandığı arpa deposundan incelemek üzere numune aldı.
Perşembe günü soğuk algınlığı şikâyetiyle özel bir hastaneye giden 7 yaşındaki Hedal ve 5 yaşındaki Sait Ece kardeşler, ilaçlarını aldıktan sonra geldikleri evde cuma sabahı ölü bulunmuştu. İki çocuğunu kaybetmenin acısını yaşayan Abdülrezzak-Zeliha Ece çiftinin geride kalan tek çocukları olan ve önceki gece rahatsızlanarak Çocuk Hastanesi’ne getirilen bir yaşındaki İzzet Ece de, sabaha karşı yaşamını yitirmişti.
Domuz gribi iddiaları gazete ve televizyonlara yansırken üç çocuktan alınan kan ve doku örnekleri Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan “Adli Tıp raporunun gelmesini bekliyoruz. Ancak, domuz gribinden öldükleri şüphesine karşın, çocuklardan alınan kan örneklerinin Adli Tıp’ta yapılan analizleri negatif çıktı. Yani ölümler H1N1 virüsüne bağlı olarak gerçekleşmemiş. Soruşturma sürüyor” dedi.
Öte yandan Ece ailesinin hemen evinin yanında bulunan arpa deposundaki mahsulden polis ekipleri dün örnek aldı. Çocukların yeni ilaçlanan arpa deposuna  girerek oyun oynaması nedeniyle zehirlendikleri ihtimali üzerinde duruluyor. (dha)