Üç kişiyi yaraladılar: İstanbul'da gasp dehşeti

Bakırköy'de Zuhal Efe ile 12 yaşındaki kızı, gaspçı saldırısına uğradı. Gaspçılar kendilerine direnen anne-kızı maket bıçağıyla yaralayıp kaçtı. Şişli'de ise gaspçılar bıçakla yaraladıkları ofisboy Okay Çelik'in üzerindeki 1500 YTL ile telefonunu çaldı.

İSTANBUL - Gaspçılar dün yine dehşet saçtı. Bakırköy'de bir anneyle kızı çantalarını vermek istemeyince maket bıçağıyla yaralanırken, Fenerbahçe Futbol Okulu öğrencisi Hakan Özil'in üç gün önce bıçaklı saldırıya uğradığı Okmeydanı'nda bu kez bir ofisboy gasp edildi.
Bakırköy Yenimahalle Hatboyu Caddesin'deki Askerlik Şubesi önünde önceki gece kimliği belirsiz kişiler, Zuhal Efe ve 12 yaşındaki kızı İzel Argoden'in yolunu kesti. Saldırıya direnen anne-kızla gaspçılar arasında bir süre itiş kakış yaşandı. Çantayı alamayan saldırganlar, anne ile kızına maket bıçaklarıyla saldırdı. Anne ve kızın direnmesi ve bağırarak yardım istemesi üzerine saldırganlar olay yerinden kaçtı. Bakırköy Devlet Hastanesi'ne kaldırılan annenin yüzünde ve elinde, kızının ise kafa ve bileğinde kesik tespit edildi. Anne-kız tedavilerinin ardından taburcu edildi.
Okmeydanı'nda Fenerbahçe Spor Kulübü'ne bağlı Feriköy Futbol Okulu öğrencisi 18 yaşındaki Hakan Özil'in, gaspçıların şiş ve bıçaklı saldırısı sonucu ağır yaralanmasının üzerinden üç gün geçmeden olay yerine 600 metre mesafede bir gasp daha gerçekleştirildi. 26 yaşındaki ofisboy Okay Çelik dün zorla bindirildiği otomobilde gasp edilip bıçaklandıktan sonra yola atıldı. Saldırganlar, Çelik'in üzerinde bulunan ve işyerine ait 1500 YTL ile cep telefonunu aldı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Çelik'in hayati tehlikesi bulunmuyor.
Bıçaklı çete yakalandı
Öte yandan, polisin önceki gün Dolapdere'de düzenlediği operasyonda, sabah işe giden vatandaşları bıçak zoruyla soydukları öne sürülen beş kişi yakalandı. Üç günde beş gasp yaptıkları ortaya çıkan zanlıları mağdurlar da teşhis etti.


    http://www.radikal.com.tr/7666937666930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.