Üç kız, bir genci kaçırıp dövdü

Anne ve üç kızı, liseli bir genci kaçırıp dövmekle suçlandı. Gencin cezaevindeki babası ile genç kızların annesi arasında bir ilişki olduğu, delikanlının da babaya gözdağı vermek için kaçırıldığı öne sürüldü.

ADAPAZARI - Anne ve üç kızı, liseli bir genci kaçırıp dövmekle suçlandı. Gencin cezaevindeki babası ile genç kızların annesi arasında bir ilişki olduğu, delikanlının da babaya gözdağı vermek için kaçırıldığı öne sürüldü. Üç kız kardeş tutuklanırken, anneleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Adapazarı Yağcılar Mahallesi sakinleri, evine doğru yürüyen Fatih İlköğretim Okulu öğrencisi 14 yaşındaki B.İ.'nin üç genç kız tarafından zorla bir otomobile bindirilerek kaçırıldığını görünce polise haber verdi. Polis alarma geçti. Bu sırada iddiaya göre üç genç kız, liseli genci iki saat alıkoydu, önce Sakarya Nehri kıyısına götürüp dövdü, ardından evine götürdü ve 'kimseye birşey söylememesi' uyarısıyla bıraktı. Liseli genç ise soluğu poliste aldı, beyzbol sopasıyla dövüldüğünü, ölümle tehdit edildiğini, dayağın evde de sürdüğünü anlattı. Yürümekte zorlanan genç, önce hastaneye, ardından eve götürüldü, ailesine olay hakkında bilgi verildi.
Polis ardından da alıkoyma ve işkenceyle suçlanan Nebahat V. ve kızları Figen, Selma, Fatma A.'yı gözaltına aldı. Anne ve üç kızı, basın mensuplarına da tehditler savurdu. B.İ.'nin halen cezaevinde olan babası ile Nebahat V. arasında ilişki olduğu, gencin de babaya gözdağı vermek için kaçırıldığı öne sürüldü. B.İ. adlı genci kaçırıp alıkoyan ve işkence yaptığı ileri sürülen kız kardeşler 27 yaşındaki Figen A., 28 yaşındaki Selma A. ve 25 yaşındaki Fatma A. ile eşinden boşanmış 53 yaşındaki anne Nebahat V. gözaltına alındı.
'Hürriyeti tahdit, yaralama'
İfadelerinin alınmasından sonra Sakarya Adliyesi'ne sevk edilen Figen Mine ve Selma Aydın 'hürriyeti tahdit', Fatma Aydın 'kasten yaralama'dan tutuklanarak Ferizli Cezaevi'ne gönderildi. Anne Nebahat Vural tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.