Üç küçük çocuk yanarak öldü

TOKAT - Babalarının İstanbul’da çalıştığı, annelerinin de komşuya giderken evde bıraktığı biri altı aylık üç kardeş, yanarak öldü. 
Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlı Şükür Köyü’nde Mahmut Duman’a ait, iki katlı ahşap evde saat 11.00 sıralarında yangın çıktı. Sobadan çıktığı sanılan yangın kısa sürede tüm eve yayıldı. Köylüler fark ettikleri yangına kendi imkânlarıyla müdahale etmeye çalıştı. Ancak, evi saran alevler nedeniyle ulaşılamayan ve evin alt katında olduğu belirlenen kardeşler, üç yaşındaki Hamide, iki yaşındaki Onur ve altı aylık Medine Duman kurtarılamadı. Yoğun çabalarına karşın yangını iki saatte söndürebilen köylüler, üç küçük çocuğun cansız bedenine ulaştı. Televizyon ve tüpün de patladığı yangında evin büyük bölümü kül oldu.
Yangın sırasında evde olmayan anne Arife Duman’ın bir şey almak için yakındaki komşusunun evine gittiği, döndüğünde ise yangınla karşılaştığı öğrenildi. Köy Muhtarı Mustafa Şahin, yangının kısa sürede büyüdüğünü ve çocukları kurtaramadıklarını belirterek, “Çocukların babası İstanbul’da bir fırında işçi olarak çalışıyor. Anneleri sabah çocukları evde bırakarak komşudan ödünç bir şey istemeye gitmiş. Geri döndüğünde evin alev aldığını görmüş. Tüm çabamıza rağmen çocukları kurtaramadık. Yangının odun sobasından çıktığı sanılıyor. Çok üzüntülüyüz” dedi. (dha)