Üç 'Kuvvacı' bombası kayıp

Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen ve Özel Harp Dairesi'den malulen emekli astsubay Oktay Yıldırım'a ait olduğu öne sürülen sandıktaki eksik üç el bombası araştırılıyor.

İSTANBUL - Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen ve Özel Harp Dairesi'den malulen emekli astsubay Oktay Yıldırım'a ait olduğu öne sürülen sandıktaki eksik üç el bombası araştırılıyor. Sandıktaki bombaların Cumhuriyet gazetesine atılan bombalar gibi MKE üretimi olduğu belirlendi.
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'yle ilçe emniyet ekiplerince Çakmak Mahallesi Güngör Sokak'taki bir gecekonduda ele geçirilen el bombaları, TNT kalıplarıyla fünyelere ilişkin gözaltına alınan üç kişinin sorgusu sürüyor.
Kuvva-i Milliye Derneği İstanbul Şube Başkanı Yıldırım'ın ifadesinde bombaları, Hasdal Askeri Kışlası'nın çöplüğünden topladığını söylediği belirtilmişti. Evdeki 27 el bombası, 30 el bombalık bir sandığın içindeydi. Cumhuriyet gazetesine, Danıştay saldırısından kısa süre önce üç el bombası atılmıştı. Sandıktaki bombaların da Cumhuriyet'e atılan bombalar gibi MKE üretimi olduğu belirlendi.