Üç odalı değil üç tekerlekli ev

Ailesi tarafından dışlandığı gerekçesiyle yedi ay önce evini terk eden 26 yaşındaki yürüme engelli Meliha Çelik, hayatını üç tekerlekli motosikletin arkasına yaptırdığı bir buçuk metre uzunluğunda ve yarım metre genişliğindeki sac barakada geçiriyor.

ANTALYA - Ailesi tarafından dışlandığı gerekçesiyle yedi ay önce evini terk eden 26 yaşındaki yürüme engelli Meliha Çelik, hayatını üç tekerlekli motosikletin arkasına yaptırdığı bir buçuk metre uzunluğunda ve yarım metre genişliğindeki sac barakada geçiriyor.
Yedi ay içinde Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı dikiş-nakış kursunu bitiren Çelik, geceleri üç tekerlekli barakasında mum ışığında nakış işleyip, gündüzleri bunları satarak ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan aldığı aylık 50 YTL yardımla yaşamını sürdürmeye çalışıyor.
Bir battaniye ve yastığı ile çoğu zaman aç uyuduğunu anlatan Çelik, dantel işlemeli oyaları ve diktiği perdeleri satarak bazı ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. En büyük hayalinin bir ev olduğunu söyleyen Çelik, "Geçirdiğim anemi hastalığı nedeniyle özürlü kaldım. Çocukluğumdan beri, annem babam beni diğer üç kardeşimden ayrı tutarak dışladı. Sonunda dayanamayıp evi terk ettim" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7612857612850

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.