Üç Türk bırakılacak

Başbakan Yardımcısı Şahin Londra'da yakalanan üç Türk'ün suçsuz olduğunu ve sorgulanmak için gözaltına alındıklarını açıkladı. Dışişleri de "Bugün serbest bırakılabilirler" dedi. Britanya polisi ise saldırıların dört zanlısının da yakalandığını açıkladı.

BOLU - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Londra'da İngiliz polisi tarafından gözaltına alınan üç Türk için "Sanırım birkaç gün içinde serbest bırakılacaklar" dedi. Bolu'da Abant Palace Otel'de 2005-2006 Futbol Sezonu Hazırlık Kampı'nın açılışına katılan Bakan Şahin, Londra'da gözaltına alınan üç Türk'le ilgili sorular üzerine, şunları söyledi: "İngiliz polisi, patlamaların ardından üç vatandaşımızı da gözaltına alındı. Şu ana kadar bize gelen ilk bilgiler, üç vatandaşımızın da olaylarla ilgilerinin bulunmadığı ve suçsuz olduğu yönünde. Sanırım birkaç gün içinde serbest bırakılacaklar."
Dışişleri Bakanlığı kaynakları da gözaltına alınan üç Türk vatandaşına hiçbir suç isnat edilmediğini ve bugün serbest bırakılmalarının öngörüldüğü' bilgisinin geldiğini söyledi.
Emniyet: İlgileri yok
Emniyet Sözcüsü İsmail Çalışkan da dün düzenlediği toplantıda, "Edinilen izlenim, vatandaşlarımızın olaylarla bir ilgilerinin olmadığı yönünde" dedi. Çalışkan, bu kişilere ilişkin kimlik bilgilerinin İnterpol kanalıyla istendiğini ve kim olduklarının hâlâ araştırıldığını da kaydetti.


    http://www.radikal.com.tr/7534107534100

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.