Üç ülkü ocağı başkanına çete gözaltısı

Çete operasyonu başlatan Eskişehir polisi Eskişehir, Afyonkarahisar ve Kütahya ülküocakları başkanlarının da aralarında bulunduğu altı kişiyi gözaltına aldı.

ESKİŞEHİR - Çete operasyonu başlatan Eskişehir polisi Eskişehir, Afyonkarahisar ve Kütahya ülküocakları başkanlarının da aralarında bulunduğu altı kişiyi gözaltına aldı.
'3. Sacayağı' adı verilen operasyon kapsamında Eskişehir ve çevre illerde faaliyet gösteren silahlı çıkar amaçlı suç örgütü üyesi oldukları iddia edilen altı şüpheli, uzun süreli takibe alındı. Şüpheliler, kent merkezi ve Sivrihisar ilçesindeki dokuz ayrı ev ve işyerinde yakalandı. Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı 27 yaşındaki U.Ö. Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Başkanı 32 yaşındaki M.B.O., Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı ve Bilecik Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi 36 yaşındaki M.M., Kütahya Ülkü Ocakları 2. Başkanı 24 yaşındaki S.E., 24 yaşındaki M.D. ve 21 yaşındaki S.Ç., 'Silahlı çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, nitelikli dolandırıcılık, ihaleye fesat karıştırmak ve tehdit' suçlarından gözaltına alındı.