'Uçak tazminatı' için ABD'den avukat geldi

ABD'li bir hukuk bürosunun avukatları, geçen ay inişe hazırlanırken düşen Atlasjet uçağında hayatını kaybeden 57 kişinin yakınlarından vekâlet alarak, McDonell Douglas ve Boeing şirketi aleyhine tazminat davası açmak için Isparta'da.

ISPARTA - ABD'li bir hukuk bürosunun avukatları, geçen ay inişe hazırlanırken düşen Atlasjet uçağında hayatını kaybeden 57 kişinin yakınlarından vekâlet alarak, McDonell Douglas ve Boeing şirketi aleyhine tazminat davası açmak için Isparta'da.
Dünyadaki uçak kazalarını yargıya taşıyarak kazandıkları davalarla ünlü olan Ribbeck Low Hukuk Bürosu, kazada ölenlerin yakınları adına McDonell Douglas ile Boeing firmaları aleyhine tazminat davası açabilmek
amacıyla Isparta'ya bir heyet gönderdi. Avukat Monica Kelly, amaçlarının, uçak faciasının sebebini ortaya çıkarmak ve ölenlerin yakınlarına tazminat imkânı yaratmak olduğunu söyledi. Yardımcısı Claude Jobin ile kazada ölenlerin yakınlarıyla görüşeceklerini dile getiren Kelly, tazminat davası açabilmek için vekâlet almayı amaçladıklarını belirtti. Kelly, "İki hafta içinde McDonell Douglas ve Boeing şirketi başta olmak üzere, ilgili kişi ve kuruluşlara Chicago'da tazminat davası açacağız" dedi. Kelly'nin verdiği bilgiye göre ABD'den gelecek bir uzman da enkazda inceleme yapacak.