'Uçakta tek şanslı benmişim'

Irak'ın Balad kendi yakınlarında 9 Ocak'ta düşen, Türk işçilerini taşıyan uçaktan sağ kurtulan tek yolcu olan Abdülkadir Akyüz, tedavi gördüğü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden taburcu oldu.

ANKARA - Irak'ın Balad kendi yakınlarında 9 Ocak'ta düşen, Türk işçilerini taşıyan uçaktan sağ kurtulan tek yolcu olan Abdülkadir Akyüz, tedavi gördüğü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden taburcu oldu.
'Birbirlerine sarıldılar'
Omuriliğindeki kesik nedeniyle belden aşağısı felç olan, hayatını bundan sonra tekerlekli sandalyede sürdürecek Akyüz, kaza anını şöyle anlattı: "Uçağın orta kısmındaydım. Patlama duymadım. Uçak irtifa kaybetmeye başladı. Dört-beş kişinin birbirlerine sarılıp, 'Uçak düşüyor' diye bağırdıkları gözümün önünde. Uçak düştükten sonra yaşananları hatırlamıyorum. Kazadan kurtulan tek kişiyim. Demek ki şanslıyım. Allah'ın işi."
9 Ocak'ta Adana'dan kalkan ve yolcularının büyük çoğunluğunu Türk işçilerinin oluşturduğu Antonow-26 tipi uçak, Balad kenti yakınında düşmüş, 34 kişi hayatını kaybetmişti. Kazadan kurtulan tek kişi olan Akyüz, 20 Ocak'ta Türkiye'ye getirilmişti.