Uçaktan in, metroya bin!

Atatürk Havalimanı'ndaki yolcu trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan havalimanı-Yenibosna arasındaki hafif metro bağlantısının kaba inşaatı tamamlandı.
Haber: SİNAN TOROS / Arşivi

İSTANBUL - Atatürk Havalimanı'ndaki yolcu trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan havalimanı-Yenibosna arasındaki hafif metro bağlantısının kaba inşaatı tamamlandı. Metro bir yıl sonra hizmete girecek.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dursun Ali Çodur, temeli bir yıl önce atılan ve 1939 metre uzunluğundaki hafif metro inşaatının planlandığı şekilde devam ettiğini belirtti. Çodur şunları söyledi: "Görüldüğü gibi viyadüğü de içeren metro, kısmen viyadük kısmen de havalimanının
içinde mevcut hatta bağlandı. İhaleye giren elektromekaniği için de bir yıl süre verildi. Şu anda Sayıştay'a tescile gönderdik. Sayıştay'daki yazışmalarımız biraz uzun sürdü. Ancak tüm çalışmalar tamamlanarak önümüzdeki yıl ağustos ayını bulmadan metro hizmete açılacak. Havaalanının içinden, dış ve iç hatlardan dışarı çıkmadan istasyona gidip trene binerek Aksaray'a kadar rahatlıkla gidebileceğiz."
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali
İşleticisi (Tepe-Akfen-Vie) TAV Konsorsiyumu Murahhas Azası Sani Şener "Şu anda biz tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak, havalimanına metronun gelmesini bekliyoruz. Sanırım yolcu akışı ve talebe göre burada yeni mağazaların açılması da gündeme gelebilir" dedi.