Ücretsiz havuz isteriz!

Bodrum'da hava 40 derece, nem oranı ise yüzde 40 olunca plajlar ve otel havuzları tıklım tıklım doldu. Aynı sıcaktan mustarip olan İzmir'de ise paraları olmadığı için özel havuzlara gidemeyen çocuklar, süs havuzlarını mesken tuttu.

MUĞLA/İZMİR - Bodrum'da hava 40 derece, nem oranı ise yüzde 40 olunca plajlar ve otel havuzları tıklım tıklım doldu. Aynı sıcaktan mustarip olan İzmir'de ise paraları olmadığı için özel havuzlara gidemeyen çocuklar, süs havuzlarını mesken tuttu.
Turistik tesislerde haziran ayı itibarıyla ilk defa yüzde 90'a varan doluluk oranı turizmcinin ve esnafın yüzünü güldürürken, Gümbet plajı, Kumbahçe, Bitez ve Ortakent sahillerinde adım atacak yer kalmadı. Gençler sahilde su sporları yaparak eğlenceli serinliğin tadını çıkardı. Birçok otelde havuzdan çıkmayan turistlere, sürekli buzlu kokteyl servisi yapılmaya başlandı. Tatilin tadını çıkaranlardan Hollandalı bilgisayar uzmanı Annerita Dowman, "Gündüzleri sudan, geceleri diskolardan çıkmıyoruz. Bodrum tam bir tatil cenneti. Ülkemizle aradaki 25 dereceye varan sıcaklık nedeniyle biraz zorlanıyoruz ama memnunuz" diyor.
Çocuklar dertli: Ne yapalım, paramız yok
İzmir'de ise sıcaktan bunalan çocuklar çeşit çeşit mikrop barındıran pis su dolu havuzlara giriyor. Konak Meydanı'ndaki havuza hiçbir engelle karşılaşmadan girip, kendilerini bekleyen sağlık problemlerinden habersiz serinlemeye çalışan çocukların derdi başka: "Havuzlara giriş fiyatı 35 milyon liradan başlıyor. Oralara gitmemiz imkânsız. Oturduğumuz semtlere ücretsiz faydalanılacak havuzlar yapılmasını istiyoruz."


    http://www.radikal.com.tr/7505857505850

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.