Ücretsiz ulaşım kartına el koyan şoförün yakasına yapıştı

Ücretsiz ulaşım kartına el koyan şoförün yakasına yapıştı
Ücretsiz ulaşım kartına el koyan şoförün yakasına yapıştı
Ücretsiz ulaşım kartıyla eşini otobüse bindirmek isteyen Eyüp Şahin, kartına el koyan şoförün yakasına yapıştı. Şoförün şikayeti üzerine Şahin, gözaltına alındı.

RADİKAL-Erzurum’da 65 yaş üzerinde olduğu için verilen ücretsiz ulaşım kartıyla eşini otobüse bindirmek isteyen Eyüp Şahin, otobüs şoförü tarafından kartına el konulunca çılgına döndü. Otobüs şoförü Yakup Düzyurt’un yakasına sarılarak sağa sola savuran Şahin, otobüsü durduran şoförün çağırdığı polisler tarafından eşiyle birlikte karakola götürüldü.
Olay merkez Yakutiye ilçe merkezindeki Atatürk Üniversitesi kampusunda meydana geldi. Dadaşkent ile Yenişehir semtleri arasında çalışanbelediye otobüsüne Atatürk Üniversitesi’nden binen Nazire Şahin’in yerine, eşi Eyüp Şahin sahip olduğu ücretsiz kartı basıp araçtan indi. Bunun üzerine otobüs şoförü Yakup Düzyurt, Eyüp Şahin’i yanına çağırdı ve karta bakmak istedi. Şoför, Eyüp Şahin’in kartına ‘başkası için kullandığı’ gerekçesiyle el koydu.

GÖZALTINA ALINDI

Buna sinirlenen Şahin, otobüs şoförü Yakup Düzyurt’un yakasına sarılıp sağa sola sallamaya başladı. Otobüsü durduran Düzyurt, cep telefonu ile polisi arayıp yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen polisler Nazire- Eyüp Şahin çiftini, sürücünün şikayeti üzerine otobüsden indirip karakola götürdü. İfadeleri alındıktan sonra serbest bırakılan Eyüp Şahin, “Eşim ücretsiz kartını evde unutmuş. Onun yerine kendi kartımı bastım ve ben de aşağı indim. Bunda ne var? Şoför kartıma el koyunca sinirlerime hakim olamadım” diye konuştu.
Otobüs şoförü Düzyurt ise, “Ücretsiz kartını başkasının yerine kullanamaz. Kartına el koyduğum için bana saldırdı. Şikayetçiyim” dedi.


DHA


  http://www.radikal.com.tr/127606912760694

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bende eşime kullandırayım o zaman. - user485100

  Bende de engelli olduğum için ücretsiz kart var. Engelim bedensel olmadığı için dışarıdan anlamanız imkansız. Eşim ücretini ödeyeyip biniyor her zaman. Bu mantıkla tüm engellilerde aile fertlerine kartlarını kullandırsın ve " ne varki bunda " desin. öyle şey olmaz. Hırsız siyasi var diye bizde misilleme mi yapalım?

  o da bir şey mi - user966283

  Başbakan Somada vatandaşa saldırdı, danışmanı vatandaş tekmeledi. bir de reza olayı var oraya hiç girmeyelim ALLAH REZASI İÇİN

  Yazıklar olsun - user419658

  60 yas üstünde oldukları her hallerinden belli iki yaşlı insanı orada mahcup ve mağdur eden kalpsiz şoföre ve bu vicdansız zihniyete yazıklar olsun. cepleri parayla dolu bakanlardan birileri gitse el pençe divan dururlar... gücünüz bu garibanlara yetiyor değil mi!..

  Şoför Haklı. - Clear

  Herkes kendi mantığınla hareket etmeye kalkarsa böyle oolur.Zaten yasalar da, Kurallar da,bunu önlemek içindir.