Üçüncü zanlı da yakalandı

Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Ahmet Hakan Canıdemir'in kapkaççılar tarafından trenden atılması olayına karıştığı ileri sürülen üçüncü zanlı da yakalandı.

İSTANBUL - Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Ahmet Hakan Canıdemir'in kapkaççılar tarafından trenden atılması olayına karıştığı ileri sürülen üçüncü zanlı da yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Kadıköy'de yaptıkları çalışmalarda, aranan Ümit Ç. ile ona yardım ettiği ileri sürülen Zeki B.'yi gözaltına aldı. Ümit Ç. ile Zeki B. Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi Sorgulama sonucu Ümit Ç. tutuklandı.
Ümit Ç.'nin savcılıktaki sorgusunda, A.Ç.'nin, öğrenci Canıdemir'in cep telefonunu zorla aldığını, daha sonra A.Ç. ve Mehmet Emin T. ile birlikte trenden atladıklarını ileri sürerek, Canıdemir'in de telefonunu geri almak için arkalarından trenden atladığını iddia etti. İstanbul'a gelmek için bindiği Adapazarı Ekspresi'nde, cep telefonunun kapkaççılar tarafından çalınmasına karşı koyduğu için trenden aşağı atılan 18 yaşındaki Canıdemir'in ölümüne ilişkin daha önce yakalanan Mehmet Emin T. ile A.Ç. tutuklanmıştı.