Uçuruma düşmekten ağaç kurtardı

Uçuruma düşmekten ağaç kurtardı
Uçuruma düşmekten ağaç kurtardı
Bodrum'da bir virajda otomobili yoldan çıkan sürücü, 25 metrelik uçuruma yuvarlanmaktan aracının bir ağaca çarparak durması sayesinde kurtuldu. Uzun süre şoku atlatamayan sürücü, uçurumu kazadan sonra gördüğünü söyledi.

BODRUM Balıkesir Ticaret Borsası'nda uzman olarak çalışan 32 yaşındaki Sertaç Girgin, 10 F 5440 plakalı otomobille tatil yapmak için Bodrum'a doğru yola çıktı. İlçeye 15 kilometre kala saat 09.00'da Güvercinlik Mahallesi yakınlarındaki virajda yoldan çıkan otomobil, 25 metrelik uçuruma yuvarlanmaktan son anda bir ağaca çarparak kurtuldu.

Şoke olan ve kazadan yara almadan kurtulan Girgin'in kaza yaptığını 5 dakika gerisinden iki araçla gelen yakınları fark etti. Yol kenarına araçlarını yanaştıran Girgin'in yakınları, adamı sakinleştirdi. İhbar üzerine kaza yerine gelen polis, tutanak tuttu. Kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Girgin polise verdiği ifadede, "Bir anda araç kaymaya başladı ve yoldan çıktı. Dönerek savruldum. Ağaca çarparak durabildim. Sonradan uçurumun kenarında durduğumu fark ettim. Ölümden döndüğümü sonradan fark ettim" dedi. Yakınlarının otomobiliyle yola çıkan Girgin, 1 haftalık Bodrum tatilini sürdüreceğini belirtti.

(Yaşar ANTER / DHA)