Uçurumdan 'ıslık' sesiyle çıktılar

Bilmedikleri bir yerde otomobille uçuruma yuvarlandıklarını ihbar eden kazazedeler, yerlerini belirlemeye çalışan görevlilere ıslık çalarak seslerini duyurdu.

ANTALYA - Bilmedikleri bir yerde otomobille uçuruma yuvarlandıklarını ihbar eden kazazedeler, yerlerini belirlemeye çalışan görevlilere ıslık çalarak seslerini duyurdu. Antalya-Burdur karayolunda kaza yapan dört kazazede, görevlilerin bir saatlik çalışmasıyla uçurumdan çıkarıldı.
155 Polis İmdat İhbar Hattı'nı önceki gece yarısına doğru arayan bir kişi, Antalya- Burdur Karayolu üzerinde bilmedikleri bir mevkide kaza yapıp uçuruma yuvarlandıklarını söyledi. İhbar üzerine görevliler harekete geçti. Yaklaşık üç saat kazazedeleri bulmak için uğraşan görevliler Çubukbeli Mevkisi'nde uçurumdan ıslık sesleri geldiğini duydu.
Yaklaşık 40 metrelik uçuruma inen kurtarma timi 37 yaşındaki Memiş Özdinç, dokuz yaşındaki Yılmaz Özdinç, 30 yaşındaki Veli Türkçü ve 34 yaşındaki Emirhan İstek'e ulaştı. Bir saatlik çalışma sonucu uçurumdan çıkarılan dört kişi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazazedelerin hayati tehlikesi yok.