Uçurumun dibinde cesetlerle 12 saat

10 yaşındaki İlayda Gökçe Kurucu dedesinin kullandığı otomobilde uyuyordu. Bir anda şiddetli bir gürültüyle kendisini karanlığın içinde buldu. Gözlerini açtığında bir uçurumun dibindeydi.

ANTALYA - 10 yaşındaki İlayda Gökçe Kurucu dedesinin kullandığı otomobilde uyuyordu. Bir anda şiddetli bir gürültüyle kendisini karanlığın içinde buldu. Gözlerini açtığında bir uçurumun dibindeydi. Dedesi, babaannesi, halası ve eniştesi kanlar içindeydi. Bağırmaya başladı. İlayda'yı bulduklarında aradan 12 saat geçmişti. Bir tek halası yaşıyordu. Onun da durumu ağır.
Antalya'nın Manavgat ilçesinde oturan 67 yaşındaki Tevfik Kurucu, eşi 61 yaşındaki Medine Kurucu, kızı 30 yaşındaki Dudu Kahveci, damadı 35 yaşındaki Özcan Kahveci ve torunu İlayda Gökçe Kurucu kiraladıkları otomobille, tatillerini memleketleri Ordu'da geçirdi. Tevfik Kurucu'nun kullandığı otomobil, Ordu'dan dönerken Akseki yakınlarında önceki gece saat 23.00 sıralarında yoldan çıkarak yaklaşık 300 metre derinliğindeki uçuruma yuvarlandı. Araç hurdaya dönerken, içindekiler de etrafa savruldu.
Akrabaları polisi aradı
Sarp ve ıssız bir bölge olması nedeniyle kazadan kimsenin haberi olmadı. Saat 21.30 sıralarında Seydişehir'deki mola yerinde telefonla görüştükleri ailenin Manavgat'a dönmemesi üzerine endişelenen akrabaları, durumu polise ve jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri, dün saat 10.30 sıralarında uçurumun dibindeki otomobili buldu. Bellerine doladıkları halatlarla aşağıya inen ekipler, üç cesede ve iki yaralıya ulaştı. İlayda Kurucu ve halası Dudu Kahveci, uzun süren uğraşların sonucunda sedyeyle
uçurumdan çıkarıldı. Yaralılar, Manavgat Devlet Hastanesi'ne götürüldü.
'Sabaha kadar bağırdım'
Yaralılardan Dudu Kahveci'nin sağlık durumu ciddiyetini korurken, 10 yaşındaki İlayda Gökçe Kurucu kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Yaşadığı şokun ardından hastaneye gelen anne ve babasıyla konuşan İlayda, uçurumun dibinde geçirdiği geceyi şöyle anlattı: "Otomobilde uyukluyordum. Bir anda şiddetli gürültüyle kendimizi karanlığın içinde bulduk. Herkes kanlar içindeydi. Dedem ve babaannem ölmüştü. Özcan eniştem benden su istedi, ona arabadaki ayranı getirdim. Ama içemedi, üzerine döktü. Sonra, yaralı olan Dudu ablamı taşımaya çalıştı, ama yapamadı. Sabaha kadar bağırdım, sesimi kimse duymadı. Çok korktum, arabanın içine girip uyumaya çalıştım, uyuyamadım. Sabah olunca bizi buldular. Yaşadığım için çok mutluyum."
Kazanın ardından yapılan incelemede yolda herhangi bir fren izine rastlanmadı. Otomobili kullanan Tevfik Kurucu'nun, direksiyonda uyumuş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.