Uçurumun kenarında yaşama tutundular

Uçurumun kenarında yaşama tutundular
Uçurumun kenarında yaşama tutundular
Antalya'da gezintiye çıkan 4 arkadaşın içinde bulunduğu otomobil, virajlarla dolu dağ yolunda yoldan çıkarak uçurumun kenarına takıldı

ANTALYA - Yoldan geçen bir vatandaş, çekme halatı ile itfaiye ekipleri gelinceye kadar gençlerin aracını kendi aracına bağlayarak uçuruma yuvarlanmalarını engelledi.

Olay dün saat 10.00 sıralarında Konyaaltı İlçesi’ne bağlı Yarbaşçandır Mevkii’nde meydana geldi. 38 KP 309 plakalı otomobilin sürücüsü 19 yaşındaki Koray K., 3 arkadaşıyla birlikte orman gezintisi için Yarbaşçandır’ın yolunu tuttu. Yağışla birlikte iyice kayganlaşan virajlı yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden Koray K. aracıyla yoldan çıktı.

PANİKLE OTOMOBİLDEN İNDİLER

Ters dönerek 30 metrelik uçurumun kenarına düşen otomobil ağır ağır uçuruma sürüklenmeye başladı. Bu sırada 33 NUR 22 plakalı otomobilin sürücüsü T.D. gençlerin sürüklendiğini fark ederek otomobilinin çekme halatının bir ucunu sürüklenen araca, diğer ucunu da kendi aracına bağladı. Kendilerine uzanan yardım eli ile 30 metrelik uçuruma yuvarlanmaktan kurtulan gençler ise panikle otomobilden indi. Olay yerine kısa süre sonra gelen Antalya İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı kurtarma aracı, uçurumun kenarında bulunan otomobili çekerek yola çıkardı. Korkuları yüzlerinden okunan Koray K. ve arkadaşları araca bir daha binmek istemeyince jandarma görevlileri, gençleri ve otomobili güvenli bir noktaya kadar getirdi.(dha/Ömer Erdem)
  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Daire

  ,

  orman

  ,

  jandarma