Üçüz bebekleri kaza ayırdı

İkisi öldü, biri yaralı

Konya'da hemzemin geçitte kalan minibüsü tren biçti, henüz bir aylık olan üçüzlerden ikisi hayatını kaybetti. Bebek sahibi olmak için sekiz yıl bekleyen anne-baba ile üçüzlerden Cemile Dila ağır yaralı.

KONYA - Evlendikten sonra sekiz yıl çocuk özlemi çekip sonunda üçüz bebekleri olan Metin-İclal Özdemir çifti, geçirdikleri trafik kazasında henüz bir aylık olan iki bebeklerini kaybetti. Üçüzlerden geriye kalan Cemile Dila da yoğun bakımda.
Özdemir çifti, üçüz bebekleri Halis Ziya, Müzeyyen Beyza ve Cemila Dila ile İclal Özdemir'in kardeşi 32 yaşındaki Öznur Şancı, Şancı ailesi tarafından iftara davetliydi. 36 yaşındaki Metin Özdemir idaresindeki minibüsle yola çıkan aile, Çomaklı Köyü girişinde, önündeki otomobili sollayarak hemzemin geçide girdi. Minibüs, raylar üzerine geldiğinde bilinmeyen bir nedenle durdu. Tam bu sırada 51 yaşındaki Osman Küçüktürk yönetiminde Adana-Konya seferini yapan 63747 sefer sayılı yük treni, minibüse çarptı. Minibüs raylar üzerinde uzun süre sürüklendi.
Kaza yerine ulaşan sağlık ekipleri, 34 yaşındaki İclal Özdemir, Öznur Şans'ı ile Halis Ziya ve Müzeyyen Beyza'yı Konya Numune Hastanesi'ne, Metin Özdemir ile Cemile Dila'yı Mermar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürmek üzere yola çıktı. Halis Ziya ve Müzeyyen Beyza, hastaneye ulaşamadan öldü. Beyin kanaması geçiren Cemile Dila ilk müdahaleden sonra Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Minibüsün kazadan hemen önce solladığı otomobilin sürücüsü Ayhan Işık, kazayı anlatırken, "Tren gelirken beni sollayıp, hemzemin geçide yöneldi. Ön tekerlekleri demiryoluna girince durdu. Tren yaklaşırken araç hareket edemedi. Ya stop etti ya da sürücü paniğe kapıldı" dedi.
Çocuk özlemi çektiler
Konya'nın Meram ilçesine bağlı Çomaklı Köyü'ndeki hemzemin geçitte yük treninin çarptığı minübüste yaşamını yitiren üçüzlerden Halis Ziya ile Müzeyyen Beyza'nın cenazeleri, Meram Uluırmak Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi.
Yakınları, İclal- Metin Özdemir çiftinin dokuz yıl önce evlendiğini, çok istedikleri halde sekiz yıl çocuklarının olmadığını söyleyerek, "Bebekler biray kadar önce doğmuştu. Bir süre tedavi gördüklerini biliyoruz. Sekiz yıl aradan sonra çocuk sahibi olunca çok mutlu olmuşlardı. Ancak mutlulukları uzun sürmedi" diye konuştu.
Babası tren kazasında ölmüş
Metin Özdemir'in Konya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne iş yaptığı, babası Mehmet Özdemir'i de 1970 yılında tren kazasında kaybettiği öğrenildi.