UFO'lar müzeye girdi

'Ufocu işadamı' Nuri Sözkesen'in çabasıyla Denizli'de UFO müzesi açıldı. Bir mağazadaki müze, benzerleri içinde dünya dördüncüsü. Açılışa Denizli Valisi Gazi Şimşek ve CHP'li Mustafa Gazalcı da katıldı. Müze, 'talep eden il'e gezici olarak gidebilecek.
Haber: OSMAN NURİ BOYACI / Arşivi

DENİZLİ - Denizli bir ilki daha gerçekleştirdi. 'Ufocu işadamı' diye bilinen Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Sözkesen'in çabalarıyla Uluslararası UFO Müzesi, törenle açıldı. Funika Holding'in İzmir Yolu üzerindeki tekstil ürünleri satış mağazasında kurulan müzenin ABD, Japonya ve İngiltere'nin ardından dünyada dördüncü, Doğu Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu'nun ise ilk UFO (tanımlanamayan uçan cisimler) müzesi olduğu belirtildi. Müzenin açılışını Denizli Valisi Gazi Şimşek, CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı ve Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Sözkesen yaptı.
İstanbul'dan taşınan 'Sirius Uluslararası UFO Müzesi'nde dünya dışı yaşamla ilgili belgeler, raporlar, gözlem raporlarına dayanan çeşitli uzaylı tipleri, 30 kişi kapasiteli konferans salonu ve kütüphane bulunuyor.
Nereden geldik, niye buradayız?
Açılışta konuşan işadamı Sözkesen, yedi yıl önce insanlık olarak kim olduğumuzu, nereden geldiğimizi, dünyada bulunma amacımızı merak ederken ufoloji ile tanıştığını söyledi. Sözkesen, şöyle konuştu:
"1999'da İstanbul'da yapılan Ufoloji Kongresi'nde Haktan Akdoğan'la tanıştık ve ondan sonra kendimizi uzaylıların arasında bulduk. İki UFO kongresine ana sponsor olarak destek verdik. Dünyanın en geniş kapsamlı UFO web sitesinin kurulmasını sağladık. İçimizden Ziyaretçiler kitabını bastırdık, UFO gerçeği TV dizisini finanse ettik, gezici UFO müzesi TIR'ının iki ay Türkiye'nin birçok ilinde dolaşmasını sağladık. Gezici UFO Müzesi'nin en fazla ilgiyi Denizli'de görmesi üzerine Funika Vakfı olarak kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında toplumun bilinçlenmesi ve geleceğe hazırlanmasını sağlamak için bu müzeyi Denizli'ye taşıdık."
Vali Gazi Şimşek ise müzenin Denizli'nin tanıtımına önemli katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Vali Şimşek ve davetliler daha sonra iki ay Denizli'de kaldıktan sonra talebe göre başka bir ilde açılacak müzeyi gezdi.


    http://www.radikal.com.tr/7533877533870

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.