Ufuk Uras 'dert babası' oldu

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, hak arayanların 'dert babası' oldu. Uras'a, Taksim'de zabıtadan dayak diyenden, özlük haklarının düzeltilmesini isteyen Meclis personeline kadar şikâyetler gelmeye başladı.

ANKARA - Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, hak arayanların 'dert babası' oldu. Uras'a, Taksim'de zabıtadan dayak diyenden, özlük haklarının düzeltilmesini isteyen Meclis personeline kadar şikâyetler gelmeye başladı.
Uras, kuliste gazetecilerle sohbet ederken Meclis'teki ilk günleriyle ilgili izlenimlerini anlattı. Sözleşmeli Meclis personelinin kaderinin TBMM Başkanı'nın iki dudağının arasında olduğunu ifade eden Uras, bazı personelin kendisine gelerek özlük haklarının düzeltilmesi için yardım istediğini söyledi.
İstanbul'da da seyyar satıcılık yapan iki kişinin Taksim'de zabıtadan yedikleri dayağın izlerini gösterdiklerini anlatan Uras, eskiden sadece güvenlik kuvvetlerinin işkence yaptığını, şimdi ise zabıtaların bile Kürt oldukları için insanları dövdüklerini ileri sürdü. Meclis kütüphanesinde kimseyi görememekten yakınan Uras, bir görevlinin "Kütüphaneye çok takılan milletvekilleri bir daha seçilemiyor" dediğini anlattı.