Uğur Dündar, Ergenekon savcılarından şikâyetçi oldu

Uğur Dündar, Ergenekon savcılarından şikâyetçi oldu
Uğur Dündar, Ergenekon savcılarından şikâyetçi oldu

Dündar, ailesiyle ilgili iddiaların ?yalan olmalarına ve soruşturmanın içeriğiyle hiçbir ilgileri olmamalarına rağmen? iddianameye konmasına öfkeli.

İSTANBUL - Gazeteci Uğur Dündar, ‘eşiyle ilgili mesnetsiz iddiaların, Ergenekon savcıları tarafından hiçbir soruşturmaya gerek duyulmadan Ergenekon iddianamesine aynen konulmasını’ eleştirerek, ikinci iddianameyi hazırlayan savcılar hakkında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ’na şikâyet başvurusunda bulundu.
Dündar’ın avukatı Vural Ergül yazılı açıklamada müvekkilinin, İstanbul Savcıları Ercan Şafak, M. Ali Pekgüzel, Fikret Seçen, Mehmet Murat Yönder, Zekeriya Öz ve Nihat Taşkın hakkında şikayette bulunduğu açıkladı.
Dilekçede, şu ifadelere yer verildi:
“Meslek ve ahlak kurallarına aykırı olarak, soruşturma konusu ile hiçbir ilişiği bulunmayan, gerçeğe aykırı, mesnetsiz ve ahlaksız iftira ve hakaretlere yer vermek suretiyle, müvekkilimin kişisel haklarına, onur, şeref ve saygınlığına saldıran, müvekkilimin eş ve çocukları ile aile yaşamına zarar vererek, bağımsız, tarafsız, doğru ve tutarlı, dürüst, eşitlikçi, ehliyet ve liyakat sahibi olmaktan uzak şikâyetli savcıların haklarında gerçekleştirecek soruşturma sonucunda, kamu davası açılarak cezalandırılmaları talebimizin takdiminden ibarettir.”(Radikal)