'Uhrevi aleme gidince örgüt üyeliği düşer'

'Uhrevi aleme gidince örgüt üyeliği düşer'
'Uhrevi aleme gidince örgüt üyeliği düşer'
Erzurum 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Doğubayazıt KCK davasında 4 sanığın avukatlığını yapan Erol Gür, "Müvekkilim Fatma Oral'ın cenazeye katılması suç olarak sayılmış. Ölen terörist artık örgüt üyesi değildir" dedi.

ERZURUM - Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde geçen yıl meydana gelen 84 olaya karıştıkları iddiasıyla KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 35 kişi hakkında Erzurum 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. "Silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "suçu ve suçluyu övmek" suçlarından 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan 21 tutuklu değişik tarihlerde tahliye edildi.
4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada Abbas Karataş, Fatma Oral, Bişar Ekren ve Ali Sagüt'ün avukatı Erol Gür, iddianamede cenazelere katılmanın suç olarak gösterildiğini anımsattı. Avukat Erol Gür, "Müvekkilim Fatma Oral'ın cenazeye katılması suç olarak sayılmış. Ölen terörist artık örgüt üyesi olamaz. Uhrevi aleme gitmiş dünyasını değişmişir. Bu yüzden cenazeye katılmak da suç değildir. Müslüman müslümanın cenazesine katılır" diye konuştu.
Karar çıkması beklenen duruşma, dosyanın 43 klasörden oluşması, 35 sanığın bulunması, mahkeme heyetinin yıllık izin kullanacak olması hususları dikkate alınarak 11 Ekim'e ertelendi. (Hümeyra PARDELİ/DHA)