'Uhrevi aleme gidince örgüt üyeliği düşer'

'Uhrevi aleme gidince örgüt üyeliği düşer'
'Uhrevi aleme gidince örgüt üyeliği düşer'
Erzurum 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Doğubayazıt KCK davasında 4 sanığın avukatlığını yapan Erol Gür, "Müvekkilim Fatma Oral'ın cenazeye katılması suç olarak sayılmış. Ölen terörist artık örgüt üyesi değildir" dedi.

ERZURUM - Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde geçen yıl meydana gelen 84 olaya karıştıkları iddiasıyla KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 35 kişi hakkında Erzurum 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. "Silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "suçu ve suçluyu övmek" suçlarından 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan 21 tutuklu değişik tarihlerde tahliye edildi.
4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada Abbas Karataş, Fatma Oral, Bişar Ekren ve Ali Sagüt'ün avukatı Erol Gür, iddianamede cenazelere katılmanın suç olarak gösterildiğini anımsattı. Avukat Erol Gür, "Müvekkilim Fatma Oral'ın cenazeye katılması suç olarak sayılmış. Ölen terörist artık örgüt üyesi olamaz. Uhrevi aleme gitmiş dünyasını değişmişir. Bu yüzden cenazeye katılmak da suç değildir. Müslüman müslümanın cenazesine katılır" diye konuştu.
Karar çıkması beklenen duruşma, dosyanın 43 klasörden oluşması, 35 sanığın bulunması, mahkeme heyetinin yıllık izin kullanacak olması hususları dikkate alınarak 11 Ekim'e ertelendi. (Hümeyra PARDELİ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114441811444187

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  müslümanlık? - albattros

  insan aklına gösterilebilecek en büyük saygı bunca ölümün olmasına ve bu kanın bir türlü durmamasında acaba benim göremediğim ANLAYAMADIĞIM farklı bir nokta mı var deyip farklı bir bakış açısıyla olaya yaklaş"A"mamaktır.

  Yazik bu ülkeye - stoll

  bir cok alanda bangladesin,somalinin,kenyanin,endonezyanin bile gerisinde kalmis bir ülke burasi.bizler bu düstügümüz durumdan utaniyoruz.cenezeye katilmanin suc oldugu tek ülke burasi.kise türkiye modern ve laik bir ülkedir demesin.demesin zira koca bir yalandir bu.

  Hitler de Öldü. - Clear

  Ne diye suçlayıp duruyorsunuz,boyuna yargılayıp dilinize doluyorsunuz garibancığı(!)? Ne diye ölmüş adamın ardından,mevtaya(!) saygı duyan "neonazi" gruplarını yargılıyorsunuz? Hıı,söyleyin bakalım.Ay ben sizin -çağdaş moda olan- bu çarpık mantığınıza,ne diyeyim?

  Müslüman - galipleo

  müslümanim gecinen birkac yorumcuya bugün yorum yazmasam yatamiyacam galiba. Iste bunlarin müslümanligi sadece kendilerine.Kürdün dilini yasakla, malini talan et, iskencelrden gecir, köyünü yak, faili mechullerden gecir, gözaltlarinda kaybettir daha binlercesi sayilabilinir buna deginme sonra bir vatandas cenazeye katilmis diye ceza ver.Siz müslüman gecinen müslümanlar cenazeye katilmaya dil uzatacaginiza o insanin ölümüne neden olan devlete karsi cikin. Eger bu devlet kürtlerin hakkini gasp etmemis olsaydi ne Asker ne de Gerilla ölürdü. Allah gecinizden versin. eger siz birgün vefat ederseniz suna eminim ki su soruyla karsi karsiya karsilasacaksiniz.Kürde Zulmü görmenize ragmen niye karsi cikmadiniz? hatanin neresinden dönülürse kardir baslayin bunu telafi etmeye.

  Ölene bile... - xterso

  Kininiz bitmez sizin. Yazıklar olsun. Umarım bir gün bu yorumlarınızdan utanırsınız.

  cehennem benim arınma kurnam - isakent

  Müslümanlık iddası fazla kaçmış ne diyecek allahın huzurunda'da haklı çıkacak merak ediyorum ey allahım ben Müslümanım ama ben bu müslüman askerciği şunun için öldürdüm bu günahsız Müslüman sivillerin geçtiği yola mayınları koydum amma, ben bu Müslüman imamı öldürdüm amma ben kundaktaki bebe yi öldürdüm amma amma ne kusura bakmayın müslümanlıgı ağzınıza almadan bir daha düşünün

  - momentum

  Peki o yapılan gösteriler hatim duası ve kırkıncı gün mevlüdü müydü? Lütfen karşıdaki insanın aklına biraz saygı gösteriniz.