Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım: 76 milyon Osmanlı tokadını çakar

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım: 76 milyon Osmanlı tokadını çakar
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım: 76 milyon Osmanlı tokadını çakar
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, önceki gün 'Türk hükümetiyle işbirliği' konusunda açıklamalar yapan sosyal medya kuruluşlarıyla ilgili sert konuştu, "Milyonlarca kullanıcıyı yanlarında hisseder gibi davranarak, bize afra tafra yapmasınlar. 76 milyon onlara Osmanlı tokadını çakar."

KARS - SARIKAMIŞ - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, sosyal medyaya kısıtlama getirileceği yolundaki söylentilerle ilgili yaptığı açıklamada, "Özgürlüklere sonuna kadar evet, internetin sonuna kadar kullanılmasına evet ama suç işlenmesine, kaos, kargaşa, şiddetin aracı olarak kullanılmasına asla ve asla geçiş yok. Onun için milyonlarca kullanıcıyı yanlarında hisseder gibi davranarak, bize afra, tafra yapmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımayanı, Türkiye Cumhuriyeti de tanımaz. 76 milyon da onlara Osmanlı tokadını çakar” dedi.

Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nce Sarıkamış Toprak Otelde düzenlenen 24'üncü 'Yerel ve Bölgesel Medya Buluşması'na konukları olan Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Ziya Mamadov, Gürcistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanı George Kvırıkkashvılı ile birlikte katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, sosyal medyanın kısıtlanacağı, yasaklama getirileceği yolundaki söylentilere daha önce de açıklık getirdiğini söyledi.


‘76 MİLYON OSMANLI TOKADINI ÇAKAR’
Sosyal medyanın özgürlük alanı olduğunu, yasaklanamayacağını vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Eğer bir suç varsa, bu suç gerçek hayatta da suçtur. Sanal hayatta da suçtur. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Avrupa Konseyi Siber Suçlar Sözleşmesi Türkiye'nin imzaladığı, 47 ülkeyle tanıdığı, bu günlerde de meclisimizde onaylanacak bir belgedir. Bu belge sanal ortamda işlenebilecek suçlara karşı mücadele ve işlenen suçların cezalandırılmasını öngören tek ve en önemli uluslararası bir sözleşmedir. Benim dediğim şey çok basit. Eğer bu ülkede faaliyet yapıyorsanız, bu ülkede var olmanız lazım. Hem burada faaliyet göstereceksiniz, tüm Türk vatandaşının sırtından külliyatlı miktarda para kazanacaksınız, vergi dairesinin yolunu bilmeyeceksiniz. Bir suç işlendi. Bu suç çok büyük sonuçlar doğurdu, çok büyük mağduriyetler oluşturdu. Bu suçun kaynağına yargı, soruşturma, kovuşturma aşamasında erişmesi lazım. Özgürlüklere sonuna kadar evet, internetin kullanılmasına sonuna kadar evet ama suç işlenmesine, kaos, kargaşa, şiddetin aracı olarak kullanılmasına asla ve asla geçiş yok. Bunu istemek de bir hukuk devleti olarak bizim en tabi görevimizdir. Onun için milyonlarca kullanıcıyı yanlarında hisseder gibi davranarak, bize afra, tafra yapmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımayanı, Türkiye Cumhuriyeti de tanımaz. 76 milyon da onlara Osmanlı tokadını çakar. Bu bu kadar basit. Kimse bu ülkenin itibarıyla, gururuyla, onuruyla oynayamaz."

‘ÇEVRE HASSASİYETİ BAŞIMIZ ÜZERİNE’
Binali Yıldırım, konuşmasının devamında, "Çevre hassasiyeti başımız gözümüz üzerinedir. Vatandaşımızın derdi bizim derdimizdir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ama bu mecraları kullanarak, ülkeyi kaosa sürüklemek, iktidarı sandıkta değil sokakta aramak hiçbir demokratik hukuk devletinin ilkelerine uymaz. Türkiye bunu gördü, bunu yaşadı" diye konuştu. 


BEDİR ALTUNOK / DHA


  http://www.radikal.com.tr/1139502113950233

  YORUMLAR
  (33 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zalimlerin yanında olmakmı? - efeg27

  Hayatım boyunca zalimlerin yanında olmadım olmayacağım da, eskiden yöneten zalimler vardı onlarda aynı şeyi söylerdi şimdi de zalimler ve yine aynı şeyi söylüyorlar değişen tek şey zalimlerin isimleri! eski zihniyete şimdiki zihniyet statüko,çöplük,pislik v.b diyordu bende kendileri için aynı şeyi söylüyorum. Hepinizi tarihteki yerinizi alacaksınız ama o yer hiç de beklediğiniz gibi olmayacak!

  ........ - billieholiday

  ya bırakın allah aşkına..bunlar demokrsiyi de medeniyeti de kültürü de sonradan öğrenmiş..yanlış yazdım;öğrenememiş. yok osmanlı tokadı yok bilmemne..memleketimin delikanlı ve müslüman geçinen zihniyetine oynamaktan yorulmadılar gitti.

  her 2 kişiden biri olmadığıma göre... - isik38

  Düz matematikle senin 76 milyonun içinde yer almıyorum. Dua et de benim gibi düşünenlerin tokadı sandıkta seni bulmasın...

  rakam uydurmak - ahanda

  tv.de tek kanal doneminde cikan spikerler gibisin bizi 76 milyon izliyor, senin bu anti demokratik isteklerini destekleyenler 7.5 milyon kisiden fazla degildir bakan. benim adima konusma

  Osmanlızade... - testereci

  Bakan bey sosyal medyayı, demokratik eylem yapan insanlarla karıştırıyor galiba..Görseniz yine üzerine polis salıp destan yazdırabilirsiniz belki ama bu pek öyle ele avuca alınacak bir şey değil...Ayrıca siz tokadı ancak garibana atarsınız...Kolaysa atın da görelim...

  Hala mı tokat? - buendia

  Sene 2013 olmuş hala osmanlı tokadı diyor adamlar, bu mudur be kardeşim. Hangi tarihte donup kaldı beyinleriniz, hiç olmazsa biraz yaratıcı olun.

  76 Milyon - Gabar û Cudi

  Neyin 76 Milyonu yahu. Ben o 76 milyon arasında değilim, ha bire 76 milyon, 76 milyon demeyin. Bu 76 milyon insan sizin tarafınızda olduğunuzu mu sanıyorsunuz. Yanılıyorsunuz. Ben sizinle Cennet'e dahi gelmem.