Ülkü Ocakları'ndan beyzbol sopasıyla dayak iddiası

Ülkü Ocakları'ndan beyzbol sopasıyla dayak iddiası
Ülkü Ocakları'ndan beyzbol sopasıyla dayak iddiası
Oğlunun Ülkü Ocakları'na gitmesini istemeyen baba komada, ailesi isyandaİSTANBUL - Kağıthane'deki Talatpaşa MHP Mahalle Teşkilatı'nda zaman geçiren Şişli Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Ülkücan Avcı'nın taksici babası Turgut Avcı, oğlunun son dönemde eve gelmemesi üzerine enişelenerek artık buraya gitmemesini istedi. Lise son sınıf öğrencisi bir türlü babasını dinlemedi. 8 Temmuz'da mahalle teşkilatını arayan Turgut Avcı, oğlunun uzaklaştırılması için yardım istedi. Telefonda hakaretle karşılaşan baba Turgut Avcı, mahalle teşkilatına gitti. Çıkan tartışma sırasında Turgut Avcı'nın MHP mahalle teşkilatı başkanı Emrah Tosun ve beraberindekilerin saldırısına uğradığı öne sürüldü.  İddiaya göre, 5 kişilik grup, beyzbol sopasıyla Turgut Avcı'nın başına vurdu. Aldığı darbenin etkisiyle yere yığılan Avcı, ağır yaralandı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alınan Turgut Avcı, önceki gün durumu ağırlaşınca ikinci ameliyata alındı. Doktorların `yaşama şansı düşük' dediği Turgut Avcı'nın hayati tehlikeyi atlatamadığı belirtildi. Olaydan sorumlu tutulan 5 kişi, polisteki ifadelerinin ardından soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.


SUÇLULAR GEZİYOR


Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde oğlundan gelecek iyi bir haber bekleyen baba Kasım Avcı, gözaltına alınan 5 şüphelinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Torunu Ülkühan Avcı'nın yaklaşık 5 yıldan bu yana MHP'nin mahalle teşkilatına gidip- geldiğini ancak son dönemde gece geç saatlere kadar eve gelmediğini anlatan Kasım Avcı, şöyle dedi: "Torunum eve gelmemeye başlayınca babası önce Ülkühan'ı uyardı. Ama yine derneğe gitmeye devam etti. Bu kez de dernek yetkililerini arayıp Ülkühan'ı derneğe almamaları istedi. Telefonda tartıştılar. Olay günü de oğlumu aramışlar ve buluşmaya çağırmışlar. Buluşmaya gidince saldırıya uğradı. Burada yoğun bakım önünde iyileşmesini beklerken zanlıların serbest bırakıldığını öğrendik. Savcılığa tekrar şikayet dilekçesi verdik. 11 gündür komada ve doktorlar yaşama şansının çok az olduğunu söyledi. Bunu yapanlar nasıl serbest bırakılıyor anlamıyorum. Hakkımızı nerede arayacağımızı bilemiyorum."
Kameraların karşısında konuşmak istemeyen MHP Kağıthane İlçe Başkanı Selahattin Koçarslan, olayın teşkilatlarıyla ilgisinin bulunmadığını, tarafların arkadaş olduğunu ve aralarındaki tartışma sonrası kavga çıktığını söyledi. Koçarslan, Avcı'nın kafasına beyzbol sopası ile değil, tahta parçasıyla vurulduğunu öne sürdü. (dha)