Ülkücü başkana çete suçlaması

Aralarında Ülkü Ocakları Ege Bölge Başkanı Abidin Bilgin'in de yer aldığı dokuz kişi yasadışı suç örgütü kurdukları iddiasıyla gözaltına alındı.

İZMİR - Aralarında Ülkü Ocakları Ege Bölge Başkanı Abidin Bilgin'in de yer aldığı dokuz kişi yasadışı suç örgütü kurdukları iddiasıyla gözaltına alındı.
İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekiplerinin iki aydan bu yana sürdürdüğü takibin ardından dün sabaha karşı saat 05.00'te operasyon için harekete geçildi. 'Çıkar amaçlı suç örgütü oluşturdukları', 'haksız menfaat temin ettikleri' ve 'zorla senet imzalattıkları' öne sürülen kişilere karşı gerçekleştirilen operasyonda, önceden takibe alınan 20-25 kişinin yakalanmasına çalışıldı. Karataş semtinde son model BMW marka bir cipi durduran polisler, sürücünün silahını çekmesi üzerine havaya ateş açtı. Kimliği açıklanmayan bu kişi etkisiz hale getirilip gözaltına alındı.
Operasyonda Ülkü Ocakları Ege Bölge Başkanı Abidin Bilgin ile birlikte dokuz kişi değişik semtlerinde ev ve işyerlerinde gözaltına alındı. İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş "Yakalananların arasında bu işi organize
eden bir kişi de var. Şu ana kadar dokuz kişi gözaltına alındı ve toplam sekiz silah ele geçirildi" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7417137417130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.