Ülkücü başkandan tehdit: Sokaklarda Ermeni avına mı çıkalım

Ülkücü başkandan tehdit: Sokaklarda Ermeni avına mı çıkalım
Ülkücü başkandan tehdit: Sokaklarda Ermeni avına mı çıkalım
Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, Ermenistan'ın ünlü caz piyanisti Tigran Hamasyan'ın Ani Harabeleri'nde konser vermesine tepki gösterdi.

RADİKAL - Adıgüzel, düzenlediği basın toplantısında, konserin papaz kıyafetleriyle yapıldığını ifade etti. Kars'ın her bir karış toprağında şehit kanı bulunduğunu belirten Adıgüzel, şunları kaydetti:

"1915 olaylarında yüz binlerce Müslüman Türk soydaşımız bu Ermeniler tarafından soykırım ve katliamlara uğratılmadı mı? Fazla değil, daha bundan 23 yıl önce Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinin Hocalı köyünde yüzlerce soydaşımıza soykırım yapan bu Ermeniler değil miydi? Yaptıkları bu hareketle ne amaçlanmak isteniyor? Bunların içerideki destekçileri kimlerdir? Hangi satılmış basın mensupları bunlar ile ortaklaşa hareket ediyor? Herkes haddini bilecek ve bu saatten sonra ayağını denk alacaktır. İçeriden ve dışarıdan satılmış hain beyinler tarafından sabrımız zorlanmak mı isteniyor? Yoksa bizler de Kars caddelerinde Ermeni avına mı çıkalım?"

"YAPMAYACAĞIMIZ ANLAMINA GELMESİN"

Adıgüzel, Türkiye 'nin gösterdiği tutumun Ermenistan tarafından karşılık göremeyeceğini vurgulayarak, Ermenistan'a gidip Türk bayrağı açamadıklarını ifade etti. "Onların kutsal saydığı bir yerde konser verebilir miyiz ya da mehteran takımını yürütebilir miyiz? Bizler bunları belki şimdilik yapmıyoruz ama bu yapmayacağımız anlamına da gelmesin ve bunların hepsini not ettik" diyen Adıgüzel, bir daha buna benzer bir durum olduğunda gereğini yapacaklarını vurguladı. Hamasyan, birçok ülkede, toplam 100 kilisede vereceği konserleri kapsayan "Luys i Luso" projesi kapsamında Ani Harabeleri'nde sahne almıştı.


  http://www.radikal.com.tr/138515413851547

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Söylemler haksız fakat haklı nedenler var - user1010083

  Sol görüşlü biri olarak: Söylemler haksız fakat haklı nedenlere dayanıyor..birileri imam kıyafeti giyip def çalarak erivanda ilahi söylese ne düşünürüz ve ya new yorkun göbeğinde ve ya İngilterede Stonehedge te..İzin bile alamazsın ..resmen hristiyan gericiliği bu

  Sıkıntılı bir laf - user1111795

  Bu devirde hala bunları bu şekilde konuşmamız üzücü. Ermeni bir cazcının konseri bir Ermenistan zaferi değildir hiçbir konuda, bir konserdir sadece

  tarafsızlık - futbolkolik

  hdp'liler biraz da kendilerine has özgürlük işaretini yapınca manşetteki görseli buzlamıyorsunuz da, mhp'lilerin yaptığı bozkurt işaretini neden buzluyorsunuz acaba?

  Hangi Cagin Kafasi Bu! - user395405

  Bunlari not almis..Medeniyetten uzak konusmalar laflar!

  TURANCILIK FAŞİZM DEĞİLDİR - user1111710

  Bir kendini bilmez,vizyonu kars tan öteye geçmemiş kendini ülkücü zanneden vatandaş.Bir ulusun için en büyük tehdit cehalettir.Ve malesef görüyorum ki teşkilatımızın içinde hala senin gibilerin olduğunu görmek üzücü.Sana tavsiyem bağlı olduğun kurumda bulunduğun konumdan büyük laflar etme.Önce turanı anlamak için aç 9 ışığı oku.kurumun adını zedeleme.

  soydaşlık mı dediniz - user780623

  Suriyede türkmenleri daeşten kimin koruduğu çok açık ve nettir!!! Onlar soydaş değil mi? ülkücü olarak ne yaptınız bugüne kadar? yoksa daeş denilen çeteden mi korkuyorsunuz? Evet kürtlere karşı beslenilen daeş şimdi de türkmen köylerini ateş altına alıyor!!! ne yaptınız bunun için? Yoksa korkuyor musunuz?

  yargilanmasi gerekir - emre nisanci

  bu tur soylemlerin suc olmasi gerekir. cok ciddi bir kin ve nefret soylemi.