'Ülkücü provokatör'ün tahliyesine öğrencilerden tepki

Akdeniz Üniversitesinde geçen yıl nisan ayında yaşanan olaylarla ilgili olarak Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararı, Antalya Adliyesinin önünde toplanan bir grup protesto etti

Üniversitesinin önünde toplanan ve kendilerine "Anti Faşist Gençlik Platformu" adını veren öğrenciler, üniversite girişinden adliye önüne kadar yürüdü. Adliye bahçesine girmek isteyen öğrencilere polis izin vermedi.
Adliye bahçesinin önünde grup adına basın açıklaması yapan Korkmaz Tedik, polise taş attıkları gerekçesiyle küçük çocukların ceza almasına rağmen öğrencilere ateş eden Ömer Ulusoy’un serbest bırakıldığını savundu.
Tedik, "Ulusoy yalnızca 5 yıl 9 ay hapis ve bir miktar para cezası alarak serbest bırakıldı. Buradan anlıyoruz ki belinde silahla üniversiteye rahatça girip üniversite öğrencilerine ateş açmanın cezası sadece 720 TL’dir. Ödül gibi bir cezayla aramıza salınan saldırganın yarın kimleri hedef alacağı ise meçhul" dedi.
Grup, basın açıklamasının ardından slogan atarak adliyenin önünden ayrıldı.
Akdeniz Üniversitesinde geçen yılın nisan ayında yaşanan olaylarla ilgili duruşmada, Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Ömer Ulusoy’u toplam 5 yıl 9 ay hapis ve 720 TL para cezasına çarptırarak tahliye etmiş, Ulusoy’un yanı sıra 12 sanığı cezalarını erteleyerek ve hükmün geri bırakılmasına karar vererek çeşitli hapis ve para cezalarına çarptırmıştı." (aa)